Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown India verder verlengd tot 3 mei

Lockdown India verder verlengd tot 3 mei

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De lockdown in India vanwege het nieuwe coronavirus wordt verlengd. De crisismaatregelen in het land met 1,3 miljard inwoners zouden dinsdag om middernacht verlopen, maar blijven nu tot 3 mei van kracht.

Premier Narendra Modi erkende in een toespraak dat de lockdown grote economische gevolgen heeft voor zijn land. "Maar de levens van de inwoners van India zijn veel waardevoller."

India heeft bij ruim 10.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het coronavirus. Zeker 358 patiënten zijn overleden. Die aantallen liggen lager dan in veel westerse landen. In de Verenigde Staten zijn meer dan een half miljoen besmettingen gemeld.

Dichtbevolkte steden

In India bevinden zich echter zeer dichtbevolkte steden. De vrees bestaat dat het virus daar snel om zich heen kan grijpen. Sommige experts waarschuwen ook dat niet voldoende wordt getest en dat het echte aantal besmettingen al veel hoger ligt.

De lockdown, die sinds eind maart van kracht is, heeft ook grote gevolgen voor de armen. Dagloners verloren massaal hun werk in de steden. Zij legden in veel gevallen lange afstanden te voet af om terug te keren naar hun dorpen.

Modi sloot niet uit dat na 20 april maatregelen worden versoepeld in sommige gebieden waar vooruitgang is geboekt in de strijd tegen het virus. Daar worden dan wel voorwaarden aan verbonden. Hij riep werkgevers ook op compassie te tonen en niemand te ontslaan.

Meer uit Buitenland

Rusland: geen mobilisatie nodig dankzij 200.000 legerrekruten

MOSKOU (ANP) - Zo'n 200.000 Russen hebben in de eerste helft van het jaar een contract getekend om in de strijdkrachten te dienen, waarmee het leger "volledig aan zijn personeelsbehoeften heeft voldaan". Dat zei oud-president Dmitri Medvedev, tegenwoordig vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad, in een op Telegram geplaatste video.

2 minuten geleden
Trumps kandidaat Jay Clayton wordt nieuwe inlichtingenchef VS

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben de door president Donald Trump voorgedragen Jay Clayton bevestigd als hoofd van de nationale inlichtingendienst, die toezicht houdt op de achttien inlichtingendiensten van het Amerikaanse leger. Clayton was hiervoor officier van justitie in Manhattan.

3 minuten geleden
Iran bestookt Amerikaanse legerbases in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Revolutionaire Garde heeft vanuit Iran meerdere ballistische raketten afgevuurd op Amerikaanse militaire bases in het Midden-Oosten. Dat meldt het Amerikaanse leger, dat tevens zegt dat het alle projectielen heeft onderschept. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios was een basis in Jordanië een van de doelwitten.

2 uur geleden
Doden gemeld door explosie in winkelcentrum in zuiden Japan

KUMAMOTO (ANP) - Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn twee vrouwen omgekomen na een explosie dinsdag in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto. Eerder meldde NHK dat er mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig waren, die echter niet bereikbaar waren. Een persoon was "in een toestand van hartstilstand", aldus NHK.

2 uur geleden
Tiener krijgt in VS levenslang voor schietpartij met kerstcadeau

WINDER (ANP/RTR) - De 16-jarige Colt Gray is veroordeeld tot levenslang voor het doodschieten van vier mensen op de Apalachee High School in de staat Georgia toen hij 14 jaar oud was. Hij gebruikte daarvoor een aanvalsgeweer dat hij van zijn vader voor Kerst had gekregen.

4 uur geleden
Trump prijst Graham bij herdenkingsbijeenkomst als 'legende'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de overleden senator Lindsey Graham een laatste eer bewezen bij een herdenkingsceremonie. Trump prees zijn partijgenoot als een "legende" en "echt een geweldige politicus".

6 uur geleden
Buitenlandministers Oekraïne en Iran bellen na incident met schip

KYIV (ANP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha zegt een "openhartig" gesprek te hebben gevoerd met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi. Dat gesprek volgde op een boze reactie vanuit Iran nadat Oekraïne een vrachtschip aanviel op de Kaspische Zee. Daarbij zou een Iraniër zijn omgekomen. Araghchi zegt ook geen escalatie te willen.

7 uur geleden