Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown India verder verlengd tot 3 mei

Lockdown India verder verlengd tot 3 mei

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De lockdown in India vanwege het nieuwe coronavirus wordt verlengd. De crisismaatregelen in het land met 1,3 miljard inwoners zouden dinsdag om middernacht verlopen, maar blijven nu tot 3 mei van kracht.

Premier Narendra Modi erkende in een toespraak dat de lockdown grote economische gevolgen heeft voor zijn land. "Maar de levens van de inwoners van India zijn veel waardevoller."

India heeft bij ruim 10.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn met het coronavirus. Zeker 358 patiënten zijn overleden. Die aantallen liggen lager dan in veel westerse landen. In de Verenigde Staten zijn meer dan een half miljoen besmettingen gemeld.

Dichtbevolkte steden

In India bevinden zich echter zeer dichtbevolkte steden. De vrees bestaat dat het virus daar snel om zich heen kan grijpen. Sommige experts waarschuwen ook dat niet voldoende wordt getest en dat het echte aantal besmettingen al veel hoger ligt.

De lockdown, die sinds eind maart van kracht is, heeft ook grote gevolgen voor de armen. Dagloners verloren massaal hun werk in de steden. Zij legden in veel gevallen lange afstanden te voet af om terug te keren naar hun dorpen.

Modi sloot niet uit dat na 20 april maatregelen worden versoepeld in sommige gebieden waar vooruitgang is geboekt in de strijd tegen het virus. Daar worden dan wel voorwaarden aan verbonden. Hij riep werkgevers ook op compassie te tonen en niemand te ontslaan.

Meer uit Buitenland

12.000 hectare verwoest door grote natuurbrand boven Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.

29 minuten geleden
Man overleden na schietincident bij Antwerpse discotheek

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een man van in de twintig is zondagochtend overleden na een schietincident bij een discotheek in Antwerpen. Er zijn meerdere personen gearresteerd.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat: handhaving Merwedebrug nog onderwerp van gesprek

GORINCHEM (ANP) - Hoe de handhaving van het verbod op vrachtverkeer op de Merwedebrug er precies uit gaat zien, is nog onderwerp van gesprek met het Openbaar Ministerie en de politie. Dat laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat zondagochtend weten. Ze spreekt nu vooral van een oproep aan vrachtverkeer om zich aan de maatregel te houden.

3 uur geleden
Minister: Rusland vuurde recordaantal ballistische raketten af

KYIV (ANP) - Rusland vuurde bij de aanvallen op Oekraïne in de nacht van zaterdag op zondag 41 raketten af, meldt de Oekraïense luchtmacht. Volgens waarnemend minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha gaat het om een recordaantal ballistische raketten, schrijft hij op X.

3 uur geleden
VS voert nieuwe luchtaanvallen uit op Iran

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten hebben nieuwe luchtaanvallen uitgevoerd op Iran, als vergelding voor aanvallen op Amerikaanse troepen in Jordanië. Bij die Iraanse aanval zijn voor het eerst sinds de hervatting van de vijandelijkheden tussen de twee landen Amerikaanse militairen omgekomen.

4 uur geleden
Grote Russische raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/DPA/RTR) - Krachtige explosies hebben in de nacht van zaterdag op zondag de Oekraïense hoofdstad Kyiv opgeschrikt. Volgens een verslaggever ter plaatse van AFP waren er tientallen explosies die zelfs in de schuilkelders hoorbaar waren. Bij de aanvallen is zeker één persoon om het leven gekomen en raakten negen anderen gewond, zo meldden lokale functionarissen.

5 uur geleden
Elf doden, waaronder kinderen, bij Israëlische luchtaanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Volgens de civiele beschermingsdienst en ziekenhuizen in Gaza zijn zaterdag elf mensen om het leven gekomen bij Israëlische aanvallen in het gebied. Onder de slachtoffers bevinden zich drie kinderen en hun ouders.

8 uur geleden