Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown in Moskou achter de rug

Lockdown in Moskou achter de rug

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De miljoenen inwoners van Moskou kunnen zich dinsdag weer vrijelijk bewegen. De strenge lockdown die verspreiding van het coronavirus moest voorkomen, is na ongeveer twee maanden grotendeels opgeheven.

In de Russische hoofdstad stonden dinsdag alweer files. Ook liepen veel mensen rond zonder de verplichte mondkapjes. "Het is een prachtige dag, in ieder opzicht", jubelde een 33-jarige vrouw in het centrum van de stad. Het leek in de metro nog wel rustiger te zijn dan voor de coronacrisis.

Burgemeester Sergei Sobjanin zei maandag dat de maatregelen versoepeld kunnen worden omdat het de goede kant opgaat met de strijd tegen het virus, maar daarmee is niet iedereen het eens. Critici verwijten de autoriteiten de weg te willen vrijmaken voor een grote militaire parade later deze maand en een referendum dat president Poetin in staat moet stellen om langer aan de macht te blijven.

In Rusland worden iedere dag nog steeds duizenden nieuwe besmettingen vastgesteld. De autoriteiten hebben de afgelopen maanden bij 485.253 mensen vastgesteld dat ze het coronavirus hebben opgelopen. Het officiële dodental staat op 6142.

Meer uit Buitenland

Zelensky gaf Trump golfclub en kreeg sleutels Witte Huis

WASHINGTON/KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bij zijn bezoek maandag een golfclub met een bijzonder verhaal cadeau gedaan. Trump gaf Zelensky op zijn beurt symbolisch de sleutels van het Witte Huis.

22 minuten geleden
Zwitserland bereid om Oekraïne-top te organiseren

BERN (ANP/AFP) - Zwitserland is bereid een vredestop te organiseren voor Oekraïne en Rusland. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Ignazio Cassis, die de Russische president Vladimir Poetin onschendbaarheid in het vooruitzicht stelde als hij komt.

1 uur geleden
Dodental moessonregens Pakistan blijft oplopen

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door moessonregens in Pakistan blijft stijgen. Sinds donderdagavond zijn bijna vierhonderd mensen omgekomen. Het zoeken naar slachtoffers gaat door.

1 uur geleden
Spanje krijgt steeds meer natuurbranden onder controle

MADRID/OURENSE (ANP/AFP) - Door dalende temperaturen en kans op regen in het noorden van Spanje lijken brandbestrijders de overhand te krijgen op de natuurbranden. Na een hittegolf van zestien dagen wordt koelte en regen verwacht.

2 uur geleden
Israël bestudeert jongste voorstel voor bestand in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Israël bestudeert momenteel het jongste voorstel voor een bestand in de Gazastrook. Hamas heeft al met het plan ingestemd.

2 uur geleden
Zelensky: werken al aan veiligheidsmaatregelen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land al werkt aan "concrete veiligheidsgaranties", een dag na zijn overleg daarover in Washington. "Dit was echt een belangrijke stap richting het beëindigen van de oorlog en het garanderen van de veiligheid van Oekraïne en ons volk", verklaart Zelensky op X.

3 uur geleden
Macron stelt Genève voor als locatie overleg Poetin en Zelensky

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Zwitserse stad Genève voorgesteld als mogelijke locatie voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is nog niet bekend waar en wanneer de bijeenkomst moet plaatsvinden.

5 uur geleden