Lockdown in Australië duurt nog zeker aantal weken
CANBERRA (ANP) - De lockdown in Australië vanwege het coronavirus gaat nog zeker een aantal weken duren. Dat heeft premier Scott Morrison dinsdag gezegd tijdens een persconferentie. De roep om het versoepelen van de maatregelen wordt steeds luider, omdat het nieuwe aantal besmettingen al weken laag is in het land.
De afgelopen dagen zijn er 63 nieuwe besmettingen bijgekomen, waarmee het totale aantal op 6366 komt.
"In Zuid-Korea en Singapore hadden ze eerst ook succes, maar door het versoepelen van maatregelen kwam daar een tweede golf", aldus Morrison. "Het belangrijkste zijn de patiënten."
Ook in Nieuw-Zeeland blijven alle restricties van kracht. Daar zijn maandag vijf nieuwe besmettingen gemeld. Daarmee komt het totale aantal op 1072.
"We hebben tot nu toe relatief veel succes gehad", aldus premier Jacinda Ardern. "Dat succes wil ik niet tenietdoen. Ons doel is om vroegtijdig flink in te grijpen, zodat we de maatregelen kunnen versoepelen als we er vertrouwen in hebben."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
7 uur geleden