Lockdown in Australië duurt nog zeker aantal weken
CANBERRA (ANP) - De lockdown in Australië vanwege het coronavirus gaat nog zeker een aantal weken duren. Dat heeft premier Scott Morrison dinsdag gezegd tijdens een persconferentie. De roep om het versoepelen van de maatregelen wordt steeds luider, omdat het nieuwe aantal besmettingen al weken laag is in het land.
De afgelopen dagen zijn er 63 nieuwe besmettingen bijgekomen, waarmee het totale aantal op 6366 komt.
"In Zuid-Korea en Singapore hadden ze eerst ook succes, maar door het versoepelen van maatregelen kwam daar een tweede golf", aldus Morrison. "Het belangrijkste zijn de patiënten."
Ook in Nieuw-Zeeland blijven alle restricties van kracht. Daar zijn maandag vijf nieuwe besmettingen gemeld. Daarmee komt het totale aantal op 1072.
"We hebben tot nu toe relatief veel succes gehad", aldus premier Jacinda Ardern. "Dat succes wil ik niet tenietdoen. Ons doel is om vroegtijdig flink in te grijpen, zodat we de maatregelen kunnen versoepelen als we er vertrouwen in hebben."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
1 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
5 uur geleden