Lockdown in Australië duurt nog zeker aantal weken
CANBERRA (ANP) - De lockdown in Australië vanwege het coronavirus gaat nog zeker een aantal weken duren. Dat heeft premier Scott Morrison dinsdag gezegd tijdens een persconferentie. De roep om het versoepelen van de maatregelen wordt steeds luider, omdat het nieuwe aantal besmettingen al weken laag is in het land.
De afgelopen dagen zijn er 63 nieuwe besmettingen bijgekomen, waarmee het totale aantal op 6366 komt.
"In Zuid-Korea en Singapore hadden ze eerst ook succes, maar door het versoepelen van maatregelen kwam daar een tweede golf", aldus Morrison. "Het belangrijkste zijn de patiënten."
Ook in Nieuw-Zeeland blijven alle restricties van kracht. Daar zijn maandag vijf nieuwe besmettingen gemeld. Daarmee komt het totale aantal op 1072.
"We hebben tot nu toe relatief veel succes gehad", aldus premier Jacinda Ardern. "Dat succes wil ik niet tenietdoen. Ons doel is om vroegtijdig flink in te grijpen, zodat we de maatregelen kunnen versoepelen als we er vertrouwen in hebben."
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
38 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
49 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
1 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
7 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
9 uur geleden