Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown en hogere omzetbelasting raken Duitse winkelverkopen

Lockdown en hogere omzetbelasting raken Duitse winkelverkopen

BERLIJN (ANP/RTR) - Winkelbedrijven in Duitsland gaan gebukt onder de coronamaatregelen. Behalve de sluiting van de niet-essentiële winkels kampen de retailers evenwel ook met het weer verhogen van de omzetbelasting, die vanwege de crisis eerder juist tijdelijk was verlaagd. Vooral ondernemers in de modebranche hebben het zwaar.

Volgens het Duitse statistiekbureau daalden de winkelverkopen in de grootste economie van Europa in januari met 4,5 procent op maandbasis. De daling was daarmee veel sterker dan de 0,3 procent waar economen in doorsnee rekening mee hielden. De daling volgt op een afname van een maand eerder van 9,1 procent. Op jaarbasis werd in januari bijna 9 procent minder omgezet.

Sinds 16 december zijn veel winkels in Duitsland dicht. Verder deden veel consumenten in de laatste weken van 2020 grote aankopen vanwege de tijdelijke regeling rond de omzetbelasting, om zo geld uit te sparen.

Modebranche

In de modebranche was de daling van de omzet op jaarbasis 76,6 procent. Daartegenover gaven Duitsers 4,3 procent meer uit aan levensmiddelen in supermarkten en buurtwinkels. De onlinebestedingen stegen met bijna een derde.

Op woensdag praat de regering-Merkel over het al dan niet versoepelen van de maatregelen. De huidige maatregelen zijn tot zeker 7 maart van kracht.

Meer uit Financieel

AWVN: Verplichte vrije dag voor Ketikoti niet waarschijnlijk

DEN HAAG (ANP) - Een vrije dag voor Ketikoti is makkelijk te regelen, maar dat werkgevers het gaan verplichten, lijkt niet waarschijnlijk. Dat zegt een woordvoerder van werkgeversvereniging AWVN. Volgens de woordvoerder hebben veel werknemers een voorkeur voor flexibiliteit in vrije dagen.

26 minuten geleden
Spanje verhoogt verwachting voor economische groei in 2026

MADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Spanje verwacht dat zijn economie dit jaar harder groeit dan eerder gedacht. Het ministerie van Economische Zaken liet maandag weten een toename van 2,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp) te voorzien. Eerder ging Madrid nog uit van 2,2 procent groei.

1 uur geleden
EIB zegt recordlening toe aan vliegtuigbouwer Airbus

BRUSSEL (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft een lening toegezegd van 3 miljard euro aan vliegtuigbouwer Airbus. Dat is de grootste bedrijfslening die de EIB ooit heeft goedgekeurd.

2 uur geleden
Minder schepen door Straat van Hormuz na pauzeren evacuatieplan

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.

2 uur geleden
Schademeldingen bij verzekeraars lopen op na noodweer

DEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.

3 uur geleden
Hongaars begrotingstekort kan oplopen ondanks EU-miljarden

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse begrotingstekort kan oplopen tot meer dan 7 procent van de omvang van de totale economie, ook nu de EU Hongarije van miljarden voorziet. Dat zegt premier Péter Magyar. Zonder die tegoeden zou dat meer dan 8 procent geweest zijn, aldus de Hongaarse leider.

3 uur geleden
Tabaksfabrikant BAT schrapt duizenden banen om kosten te besparen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) schrapt wereldwijd duizenden banen om kosten te besparen. Het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill verwacht dat tegen het einde van dit jaar zo'n 5500 arbeidsplaatsen zullen verdwijnen.

4 uur geleden