Lockdown Curaçao verlengd tot 30 april
WILLEMSTAD (ANP) - De lockdown op Curaçao, die geldt sinds 24 maart, wordt verlengd tot 30 april. Dat heeft minister-president Eugene Rhuggenaath donderdag bekendgemaakt. Dat betekent dat de avondklok van 19.00 uur tot 04.30 uur nog de hele maand blijft gelden. Ook mogen alleen essentiële winkels, zoals supermarkten en apotheken, de deuren openen.
Het aantal coronabesmettingen is sinds enkele dagen aan het dalen, maar er is nog steeds sprake van een kritieke situatie in het ziekenhuis. Er liggen honderd coronapatiënten in het ziekenhuis, van wie veertig op de intensive care. Negen patiënten uit Curaçao zijn op de ic op Aruba opgenomen. Normaal heeft het CMC-ziekenhuis op Curaçao een ic-afdeling met zestien bedden. Het aantal doden bedraagt nu 78. Daarmee is het aantal coronadoden in de afgelopen drie weken verdriedubbeld.
Rhuggenaath gaf aan dat de bevolking ook de komende weken zoveel mogelijk thuis moet blijven. Mensen mogen ook de rest van de maand maar twee dagen per week de straat op voor noodzakelijke zaken. Ook wordt iedereen op het hart gedrukt zich te registreren voor vaccinatie. Zo'n 67.000 mensen hebben zich al geregistreerd, meer dan 45.000 personen hebben hun eerste vaccin gehad. Daarvan hebben bijna 13.000 mensen al twee vaccins gehad, zo blijkt uit donderdag bekendgemaakte cijfers.
Voorbereiden op versoepelen
Daarnaast moet Curaçao zich volgens de minister-president de komende weken voorbereiden op het versoepelen van de maatregelen. Niet alleen omdat er dan weer meer commerciële activiteiten mogelijk zijn. Ook wil Rhuggenaath activiteiten organiseren die te maken hebben met het bevorderen van de gezondheid van de bevolking, zeker na een lange lockdown.
Tijdens de persconferentie werd aangegeven dat als gevolg van de lockdown er helemaal geen toerisme meer is op het eiland. KLM en TUI vliegen nog wel, maar op de vluchten van 14 april zaten er bij elkaar maar 75 personen in twee vliegtuigen, aldus epidemioloog Izzy Gerstenbluth. Daarbij gaat het voornamelijk om medisch personeel en mensen die een dringende reden hebben om te vliegen. Als de lockdown wordt opgeheven hoopt Curaçao weer toeristen te kunnen ontvangen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met president Donald Trump. Het is zijn eerste bezoek aan de Amerikaanse presidentswoning sinds de twee leiders daar voor het oog van de camera's met elkaar ruzie maakten.
2 minuten geledenKUMAMOTO (ANP) - Na een explosie in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto zijn mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig. Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn zij onbereikbaar. Eerder op dinsdag vond er een zware aardbeving plaats in het gebied.
56 minuten geledenKAMPALA (ANP/RTR) - De Oegandese minister van Gezondheid zegt dat de ebola-uitbraak in het land voorbij is. Door een grote uitbraak in buurland Democratische Republiek Congo (DRC) raakten ook in Oeganda twintig mensen besmet, van wie er twee overleden. De laatste besmetting is inmiddels ruim een maand geleden.
2 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Meerdere mensen zijn opgesloten in een winkelcentrum in het zuiden van Japan, nadat eerder in die regio een zware aardbeving heeft plaatsgevonden. De tweede verdieping van het winkelcentrum is na een explosie ingestort, zo meldt de Japanse publieke omroep NHK. De regionale brandweer vermoedt dat "veel mensen" gevangenzitten. Slachtoffers of doden zijn vooralsnog niet gemeld. Eerder meldde het winkelcentrum dat klanten in veiligheid waren gebracht. Japanse media schrijven dat er door hulpdiensten wordt uitgegaan van meerdere doden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De man die wordt verdacht van de aanslag zaterdag bij de Berlijnse Pride zou volgens de krant Bild op die dag opnames hebben gemaakt waarop hij zei trouw aan Islamitische Staat (IS) te zijn.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Bij het bestrijden van de grote natuurbranden in Spanje beginnen brandweerlieden licht aan het einde van de tunnel te zien. Dat heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez gezegd tegen journalisten. "We zijn inderdaad het tij aan het keren."
2 uur geledenORANGE (ANP) - De politie heeft dinsdag in de Franse stad Orange in een woning van een echtpaar de stoffelijke resten gevonden van vijf pasgeboren baby's. Volgens Franse media zijn ze aangetroffen in kartonnen dozen in de woning van het stel.
3 uur geleden