Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lockdown Chinese stad Xi'an drukt sentiment op beurzen China

Lockdown Chinese stad Xi'an drukt sentiment op beurzen China

SHANGHAI (ANP) - De aandelenbeurzen in China stonden vrijdag in de min. De lockdown in de Chinese stad Xi'an zette de koersen op de beurzen in Shanghai en Shenzhen onder druk. Verschillende bedrijven hebben gezegd dat hun activiteiten door de maatregelen in de stad met 13 miljoen inwoners worden geraakt. Zo verloor de producent van elektrische voertuigen BYD zowel in Shenzen als in Hongkong aan beurswaarde. Door de lockdown ligt de productie in de fabriek in Xi'an stil.

Verder stonden fondsen gerelateerd aan hernieuwbare energie, zoals bedrijven actief met zonne-energie, op verlies. Volgens kenners namen beleggers winsten na de sterke opmars dit jaar, geholpen ook door de groene stimulus vanuit Beijing. Aandelen van in Hongkong genoteerde gokbedrijven stonden juist bij de winnaars. Die sector profiteerde van een positieve uitkomst van een hoorzittingen over de verlenging van licenties in gokstad Macau.

De handelsvolumes lagen vrijdag in aanloop naar kerst veel lager dan normaal. Ook golden in veel markten beperkte openingstijden. De beurs in Hongkong sloot na een halve sessie 0,1 procent hoger. Shanghai verloor 0,8 procent. Shenzhen noteerde 1,1 procent in de min.

In Japan sloot de Nikkei een fractie lager. De regering in Tokio maakte bekend voorlopig vast te houden aan de doelstelling om de begroting tegen eind maart 2026 in balans te brengen, zelfs nadat er voor volgend jaar recorduitgaven zijn goedgekeurd om het land door de crisis te loodsen.

Meer uit Financieel

Mogelijk miljoenen buitgemaakt bij cyberaanval op Franse bank

LE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.

20 minuten geleden
Vakbond FNV start donderdag in Diemen met acties bij ABN AMRO

UTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.

1 uur geleden
Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat-president ECB

DEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 4 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.

1 uur geleden
Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

3 uur geleden
Ahold Delhaize stijgt op Damrak ondanks omzetalarm na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.

3 uur geleden
Farmaceut Novo verhoogt verwachtingen door vraag naar afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.

4 uur geleden