Lockdown afgekondigd voor delen van Shanghai wegens corona
SHANGHAI (ANP/RTR) - De Chinese autoriteiten hebben tot strenge maatregelen besloten omdat het coronavirus ook Shanghai in zijn greep dreigt te krijgen. Voor twee districten van de havenstad met 26 miljoen inwoners is een lockdown afgekondigd om verdere besmetting tegen te gaan.
Het stadsdeel Pudong, ten oosten van de Huangpu-rivier, gaat vanaf maandagochtend 5 uur voor vijf dagen op slot. Tevens is er opdracht gegeven de mensen in het gebied massaal te testen. Vanaf vrijdag tot en met 5 april geldt de sluiting ook voor Puxi, aan de andere kant van de rivier.
Gedurende lockdown ligt het openbaar vervoer stil, varen er geen veerboten en rijden er ook geen taxi's. Bedrijven moeten hun personeel weer van huis uit laten werken of dat bijvoorbeeld onderbrengen in een afgesloten fabriekscomplex.
Verrassing
De radicale stap is ingegeven door het snel toenemende aantal infectiegevallen in Shanghai, waar de situatie het meest verontrustend wordt geacht, evenals in de provincie Jilin, in het noordoosten van China. Zaterdag meldde Beijing in totaal zo'n 5500 nieuwe besmettingen, de meeste overigens asymptomatisch. Niettemin is iedereen in quarantaine gegaan. Shanghai rapporteerde een toename van ruim 2600 besmettingen en 47 daadwerkelijk zieke mensen.
De overheid probeerde tot dusver verstrekkende uitgaansverboden te voorkomen met een "dynamische zero-Covid strategie", ofwel tijdelijke afsluiting van afzonderlijke woonblokken en een omvangrijk testprogramma. Het besluit van zondag voor Shanghai kwam dan ook als een verrassing.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
7 uur geleden