Locatelli leidt Italië met twee treffers naar achtste finale EK
ROME (ANP) - Italië heeft zich al na twee groepsduels verzekerd van een plek in de achtste finales van het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini maakte in Rome ook tegen Zwitserland indruk. De titelkandidaat, die eerder Turkije met 3-0 oprolde, dicteerde het spel en zegevierde opnieuw met 3-0. De 23-jarige middenvelder Manuel Locatelli (Sassuolo) scoorde twee keer.
Italië, nu al in 29 duels op rij ongeslagen, ging vanaf de aftrap in een hoog tempo op jacht naar de openingstreffer. Verdediger Giorgio Chiellini dacht in de 19e minuut van dichtbij de score te openen. De VAR keurde de treffer echter terecht af wegens hands bij de 36-jarige aanvoerder, die kort daarna het veld geblesseerd moest verlaten. Francesco Acerbi was zijn vervanger.
In de 26e minuut kwam Locatelli voor de eerste keer tot scoren na een slimme loopactie en goed voorbereidend werk van Domenico Berardi. Locatelli had bij Italië op het middenveld opnieuw een basisplaats, omdat Marco Verratti nog steeds niet helemaal fit is.
Subtiel tikje
Met een ruststand van 1-0 deed Italië zichzelf tekort. De thuisploeg wilde het in de eindfase allemaal net iets te mooi doen, zoals Leonardo Spinazzola, die met een subtiel tikje dacht te scoren, maar de bal voorlangs zag rollen.
Na de pauze bleef Italië met veel energie de Zwitsers opjagen. Met een doeltreffende uithaal zorgde Locatelli in de 52e minuut voor 2-0. Daarna zakte de concentratie een beetje weg bij Italië, maar dankzij doelman Gianluigi Donnarumma bleef een tegengoal uit. Ciro Immobile liet namens de 'Azzurri' eerst nog enkele kansen liggen voordat hij in de voorlaatste minuut alsnog raak schoot: 3-0.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
2 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
23 minuten geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
47 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
48 minuten geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
9 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden