Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Locatelli leidt Italië met twee treffers naar achtste finale EK

Locatelli leidt Italië met twee treffers naar achtste finale EK

ROME (ANP) - Italië heeft zich al na twee groepsduels verzekerd van een plek in de achtste finales van het EK. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini maakte in Rome ook tegen Zwitserland indruk. De titelkandidaat, die eerder Turkije met 3-0 oprolde, dicteerde het spel en zegevierde opnieuw met 3-0. De 23-jarige middenvelder Manuel Locatelli (Sassuolo) scoorde twee keer.

Italië, nu al in 29 duels op rij ongeslagen, ging vanaf de aftrap in een hoog tempo op jacht naar de openingstreffer. Verdediger Giorgio Chiellini dacht in de 19e minuut van dichtbij de score te openen. De VAR keurde de treffer echter terecht af wegens hands bij de 36-jarige aanvoerder, die kort daarna het veld geblesseerd moest verlaten. Francesco Acerbi was zijn vervanger.

In de 26e minuut kwam Locatelli voor de eerste keer tot scoren na een slimme loopactie en goed voorbereidend werk van Domenico Berardi. Locatelli had bij Italië op het middenveld opnieuw een basisplaats, omdat Marco Verratti nog steeds niet helemaal fit is.

Subtiel tikje

Met een ruststand van 1-0 deed Italië zichzelf tekort. De thuisploeg wilde het in de eindfase allemaal net iets te mooi doen, zoals Leonardo Spinazzola, die met een subtiel tikje dacht te scoren, maar de bal voorlangs zag rollen.

Na de pauze bleef Italië met veel energie de Zwitsers opjagen. Met een doeltreffende uithaal zorgde Locatelli in de 52e minuut voor 2-0. Daarna zakte de concentratie een beetje weg bij Italië, maar dankzij doelman Gianluigi Donnarumma bleef een tegengoal uit. Ciro Immobile liet namens de 'Azzurri' eerst nog enkele kansen liggen voordat hij in de voorlaatste minuut alsnog raak schoot: 3-0.

Meer uit Voetbal

Kane terug in selectie Bayern München voor CL-duel met Atalanta

ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.

2 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

7 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

9 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

9 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

11 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

23 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

23 uur geleden