Locadia dreigt hervatting Amerikaanse voetbalseizoen te missen
CINCINNATI (ANP) - Jürgen Locadia dreigt de start van het toernooi 'MLS is Back' te moeten missen. De Nederlandse aanvaller van FC Cincinnati kampt met een dijbeenblessure. "We moeten het even aankijken", vertelde trainer Jaap Stam aan Amerikaanse verslaggevers. "Maar dit kan een paar weken duren."
De 26 voetbalploegen uit de MLS spelen vanaf deze week een toernooi op het exclusieve complex van Disney World in Florida. Daarmee wordt het Amerikaanse voetbalseizoen, dat in maart na twee speelronden moest worden onderbroken vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus, hervat.
Stam moet het in Groep E opnemen tegen het Atlanta United van coach Frank de Boer, Colombus Crew en New York Red Bulls. Elke ploeg speelt drie wedstrijden in de groepsfase. De eerste twee van elke poule en de vier beste nummers 3 gaan door naar de achtste finales. De finale is voorzien op 11 augustus. De winnaar van het toernooi krijgt een ticket voor de volgende Champions League van de Concacaf. Het prijzengeld bedraagt bijna 1 miljoen euro.
Na het toernooi in Florida wordt het reguliere seizoen voortgezet. De punten uit de groepsfase in Orlando tellen mee voor de ranglijst. Cincinnati opent het toernooi in Florida zaterdag (plaatselijke tijd) tegen Colombus Crew. Trainer De Boer stuit dan ook met Atlanta United op New York Red Bulls.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
11 uur geleden