Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lobbyisten Huawei geweerd uit Europees Parlement

Lobbyisten Huawei geweerd uit Europees Parlement

BRUSSEL (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers van de Chinese techgigant Huawei hebben geen toegang meer tot de gebouwen van het Europees Parlement. Dit is naar aanleiding van het politieonderzoek naar corruptie binnen het Europees Parlement door lobbyisten van Huawei. Het gaat om een voorzorgsmaatregel, laat een woordvoerder van het parlement weten.

Eerder lieten de Belgische autoriteiten weten dat twee medewerkers van het Europarlement worden onderzocht. Hun kantoren zijn verzegeld. Ook is er een man in Frankrijk opgepakt, maar het is nog onbekend wie dat is of wat zijn rol is.

Onder meer Follow the Money onthulde eerder deze week dat er huiszoekingen waren gedaan in België en Portugal in verband met het corruptieonderzoek. Medewerkers van het Europarlement zouden zijn gepaaid met onder meer snoepreisjes. Volgens de website zijn vijftien Europarlementariërs in beeld bij de Belgische autoriteiten, maar dat aantal is nog niet bevestigd.

Meer uit Buitenland

Hamas wil garanties voor bestand, weer tientallen doden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas streeft naar garanties dat een nieuw, door de Verenigde Staten gesteund staakt-het-vurenvoorstel tot het einde van de Israëlische oorlog in Gaza leidt. Dat meldt een bron dicht bij de Palestijnse beweging.

5 uur geleden
Rusland erkent als eerste land Taliban-regering van Afghanistan

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft de geloofsbrieven van een nieuwe ambassadeur van Afghanistan geaccepteerd, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Daarmee is het het eerste land dat de Talibanregering van het land erkent.

6 uur geleden
Huis VS neemt definitieve versie uitgavenwet Trump aan

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de grote uitgavenwet van president Donald Trump aangenomen. 218 leden, allen Republikeinen, stemden voor. 212 Democraten stemden tegen, evenals twee Republikeinen. De stemming werd op de zender C-SPAN live uitgezonden.

6 uur geleden
Media: EBU beslist in winter over songfestivaldeelname Israël

LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) en zijn leden besluiten komende winter of Israël volgend jaar mee kan doen aan het Eurovisie Songfestival. Tijdens een vergadering in Londen werd de kwestie besproken, maar een definitief oordeel laat nog op zich wachten, zeggen bronnen tegen de Israëlische nieuwssite Ynet.

7 uur geleden
Poetin vertelt Trump dat hij niet afziet van doelen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek gezegd dat Moskou niet zal afzien van zijn doelstellingen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Wel is Rusland nog steeds geïnteresseerd in een "onderhandelde oplossing".

8 uur geleden
Jennifer Simons wordt president van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons (71) wordt de nieuwe president van Suriname. Er zijn geen tegenkandidaten genomineerd voor de functie. De beoogde vicepresident, Gregory Rusland, is eveneens de enige kandidaat voor die functie. Parlementariërs hadden tot 17.00 uur Nederlandse tijd de gelegenheid om kandidaten te nomineren.

9 uur geleden
Russische president Poetin telefoneert met ambtgenoot Trump

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin houdt op dit moment een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump, meldt het Kremlin.

9 uur geleden