LNV reserveert 100 miljoen euro voor jonge boer
DEN HAAG (ANP) - Voor jonge boeren die een bedrijf willen overnemen, stelt het kabinet 100 miljoen euro beschikbaar. Dat blijkt op Prinsjesdag uit de begroting van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV).
Daarnaast zet het kabinet 50 miljoen euro opzij "voor het vergroten van de afzetmarkt voor biologische producten". Dat geld komt wel pas beschikbaar in de jaren 2025 tot en met 2029. Verder is er komend jaar 15 miljoen euro beschikbaar voor agrarische ondernemers om hen te helpen meer biodiversiteit aan te brengen door het plaatsen van onder meer bomen, heggen en plassen.
Nog eens 10 miljoen euro is er om boeren te helpen met hun 'stoffenbalans'. Het geld helpt ze onder meer om de toe- en afvoer van meststoffen goed te kunnen regelen. Daarmee is voor deze opgesomde maatregelen in totaal 175 miljoen euro beschikbaar. Het gaat om extra geld op de begroting, aldus een woordvoerster van LNV, dat afkomstig is uit het Transitiefonds, het fonds dat het Rijk heeft gereserveerd voor stikstofmaatregelen en andere provinciale plannen voor de landelijke gebieden. Dit is een pot van 24,3 miljard euro.
De totale begroting van LNV is komend jaar 2,86 miljard euro.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat meer ruimte zoeken om op zee windenergie op te wekken, staat in een dinsdag gepubliceerd document. De plekken die tot nu toe zijn aangewezen, zijn mogelijk nog niet genoeg om het doel van 40 gigawatt te halen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Oekraïne zit op een duidelijke koers naar een EU-lidmaatschap, schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Dinsdag werd de jaarlijkse "Lviv-conferentie" gehouden in Breda, waarbij Nederland en Oekraïne samenwerken om dichter bij een toetreding tot de Europese Unie te komen. "We staan klaar om elke stap te ondersteunen", aldus Berendsen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie onder het aankomende vuurwerkverbod toch vuurwerk legaal wil afsteken, moet minimaal 18 jaar zijn, vindt de Tweede Kamer. Een motie van CDA en Partij voor de Dieren waar dat voorstel in staat, kreeg dinsdag steun van een Kamermeerderheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland maakt 6 miljoen euro extra vrij voor humanitaire hulp aan slachtoffers van de oorlog in het Midden-Oosten. "De humanitaire situatie in het #MiddenOosten verslechtert snel. Juist nu hulp onder druk staat, moeten we meer doen", laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) dinsdag op X weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden