LNV reserveert 100 miljoen euro voor jonge boer
DEN HAAG (ANP) - Voor jonge boeren die een bedrijf willen overnemen, stelt het kabinet 100 miljoen euro beschikbaar. Dat blijkt op Prinsjesdag uit de begroting van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV).
Daarnaast zet het kabinet 50 miljoen euro opzij "voor het vergroten van de afzetmarkt voor biologische producten". Dat geld komt wel pas beschikbaar in de jaren 2025 tot en met 2029. Verder is er komend jaar 15 miljoen euro beschikbaar voor agrarische ondernemers om hen te helpen meer biodiversiteit aan te brengen door het plaatsen van onder meer bomen, heggen en plassen.
Nog eens 10 miljoen euro is er om boeren te helpen met hun 'stoffenbalans'. Het geld helpt ze onder meer om de toe- en afvoer van meststoffen goed te kunnen regelen. Daarmee is voor deze opgesomde maatregelen in totaal 175 miljoen euro beschikbaar. Het gaat om extra geld op de begroting, aldus een woordvoerster van LNV, dat afkomstig is uit het Transitiefonds, het fonds dat het Rijk heeft gereserveerd voor stikstofmaatregelen en andere provinciale plannen voor de landelijke gebieden. Dit is een pot van 24,3 miljard euro.
De totale begroting van LNV is komend jaar 2,86 miljard euro.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
4 dagen geleden