Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

lllegaal feest in Dalfsen eindigt na noodbevel

lllegaal feest in Dalfsen eindigt na noodbevel

DALFSEN (ANP) - Een illegaal feest in Dalfsen (Overijssel) waar enkele honderden mensen op af waren gekomen, is dit weekend beëindigd nadat burgemeester Erica van Lente een noodbevel had afgekondigd voor een deel van het dorp. Op het evenement was ook livemuziek. Er zijn geen aanhoudingen verricht, meldt de gemeente Dalfsen.

Over de voorbereiding van het feest werd volgens de gemeente vrijdag al melding gemaakt op sociale media. De gemeente stelt meermalen contact te hebben gehad met de organisator van het evenement, "om hem ertoe te bewegen dit geen doorgang te laten vinden op grond van de geldende coronamaatregelen". De organisator luisterde volgens de gemeente hier niet naar, waarop zaterdagmiddag een zogenoemde last onder dwangsom werd opgelegd.

Zaterdagavond werden mensen via sociale media opgeroepen naar het Burgemeester van Bruggenplein te komen, aldus de gemeente. Daar, en bij het gemeentehuis, verzamelde zich een grote groep mensen en de bijeenkomst ging gepaard met livemuziek. Daardoor had het geheel het karakter van een evenement, maar evenementen zijn met de huidige coronamaatregelen niet toegestaan, geeft de gemeente aan. Bij het gemeentehuis ging het om enkele honderden bezoekers, die ook alcoholische dranken nuttigden en vuurwerk afstaken.

Wanordelijkheden

In een poging te voorkomen dat meer bezoekers het dorp in zouden komen, stond de politie bij toegangswegen. Ook werden de al aanwezige bezoekers opgeroepen naar huis te gaan. Vanwege "vrees voor wanordelijkheden en gevaar voor de volksgezondheid" gaf de burgemeester rond 23.00 uur een noodbevel af, om bezoekers zonodig gedwongen naar huis te laten keren. Volgens de gemeente vertrokken toen veel bezoekers. Rond middernacht werd de mobiele eenheid ingezet om de laatste mensen te laten vertrekken.

Van Lente laat in een reactie weten dat het duidelijk is dat de rek er uit is in de samenleving. "Corona beperkt ons al heel lang. Dat iedereen snakt naar een feest, kan ik begrijpen. Maar dat betekent nog niet dat ik dat kan toestaan. Zeker niet als er sprake is van een bewuste oproep om een zeer grote groep mensen samen te laten komen."

Meer uit Binnenland

Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

34 minuten geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

3 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

3 uur geleden
Rechter op Aruba veroordeelt agenten voor doodschieten 19-jarige

ORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.

3 uur geleden
Asscher moet kabinet helpen bij afspraak vergroening Tata Steel

DEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Twintig aanhoudingen om bezetting gebouw universiteit Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.

7 uur geleden
NOS-correspondent Groot Koerkamp mag niet meer in Rusland werken

MOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.

7 uur geleden