Liverpool ziet door coronasituatie af van vervanging Van Dijk
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Virgil van Dijk, Joe Gomez en Joël Matip drie geblesseerde verdedigers, maar trainer Jürgen Klopp verwacht niet dat zijn club deze maand een vervanger aantrekt. "Ik zeg niet dat we zeker niemand halen, maar gezien de situatie in de wereld is dat niet aannemelijk", zei de Duitser. In Engelse media circuleerden de namen van onder anderen Perr Schuurs (Ajax) en Sven Botman (Lille) als mogelijke winteraankopen van Liverpool.
Van Dijk en Gomez zijn maanden uitgeschakeld met zware knieblessures. Matip staat voorlopig ook aan de kant. "Als de wereld in een 'normale' situatie had gezeten, dan hadden we zeker iets gedaan", zegt Klopp. "In onze selectie zitten drie ervaren centrumverdedigers, plus Fabinho en enkele jongelingen. Als de drie ervaren centrumverdedigers dan allemaal geblesseerd zijn, dan zouden we normaal gesproken de transfermarkt op zijn gegaan. Maar het is voor de hele planeet niet zo'n beste tijd, dus waarom zou dat voor een voetbalclub wel zo zijn? Deze club handelt altijd heel verantwoordelijk. We kunnen wel iets doen voor de korte termijn, maar dat helpt ons niet echt."
In de laatste competitiewedstrijd, maandag tegen Southampton, vormden de middenvelders Fabinho en Jordan Henderson het centrale duo. De Engelse kampioen verloor met 1-0. Vrijdag spelen de 'Reds' in de FA Cup tegen Aston Villa.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
15 uur geleden