Liverpool zet met zege bij City (0-2) stap richting landstitel
MANCHESTER (ANP) - Liverpool heeft met een 2-0-overwinning bij Manchester City een forse stap richting de landstitel gezet. Het elftal van Arne Slot heeft na 27 wedstrijden een gat van 11 punten geslagen met nummer 2 Arsenal dat wel een duel minder heeft gespeeld. Regerend kampioen City heeft inmiddels een achterstand van 20 punten op The Reds, en heeft eveneens nog een wedstrijd in te halen.
Onder het toeziend oog van bondscoach Ronald Koeman, die zag dat de Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch (beiden Liverpool) en Nathan Aké (City) in de basis begonnen, was Liverpool een klasse beter. City moest het doen zonder de aan zijn knie geblesseerde sterspeler Erling Haaland. De 'Liverpudlians' liepen in de eerste helft via doelpunten van Mohamed Salah en Dominik Szoboszlai uit naar een 2-0-voorsprong. Na rust hielden beide ploegen elkaar in het Etihad Stadium in evenwicht. Ook Cody Gakpo, die in de 79e minuut mocht invallen bij Liverpool, kon niet tot scoren komen.
Liverpool profiteerde eveneens van misstappen van de naaste achtervolgers Arsenal en Nottingham Forest, die dit weekeinde respectievelijk verloren van West Ham United (0-1) en Newcastle United (4-3).
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
12 minuten geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
14 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
16 uur geleden