Liverpool wint zonder te overtuigen nipt bij Burnley
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de uitwedstrijd tegen Burnley zonder te overtuigen een nipte zege geboekt. Dankzij een doelpunt vlak voor rust van Fabinho won de nummer 2 van de Premier League met 1-0 op Turf Moor.
In de 40e minuut schoot de Braziliaan van dichtbij raak na een hoekschop, nadat zijn eerste inzet nog was gekeerd door Burnley-keeper Nick Pope.
Bij Liverpool stonden Sadio Mané en Mohamed Salah aan de aftrap. De twee aanvallers speelden precies een week geleden met respectievelijk Senegal en Egypte tegen elkaar in de finale van de Afrika Cup. Mané schoot de beslissende strafschop binnen en bezorgde Senegal zo de eindzege. Hij werd tegen Burnley halverwege de tweede helft gewisseld. Namens de bezoekers speelde Virgil van Dijk de hele wedstrijd en bij Burnley ging Wout Weghorst een kwartier voor tijd geblesseerd naar de kant. Erik Pieters deed bij Burnley wel de hele wedstrijd mee.
Koploper
Liverpool verkleinde het gat met koploper Manchester City weer tot 9 punten. City was zaterdag met ruime cijfers te sterk voor Norwich City (0-4). Liverpool heeft een wedstrijd minder gespeeld.
Tottenham Hotspur, dat op een teleurstellende achtste plek staat, liet zich thuis met 2-0 verrassen door Wolverhampton Wanderers. De eindstand was al na 18 minuten bereikt. Raúl Jiménez en Leander Dendoncker waren trefzeker voor de Wolves. Bij de Spurs mocht Steven Bergwijn in de 71e minuut invallen voor Lucas Moura.
Het tegen degradatie vechtende Newcastle United was op eigen veld met 1-0 te sterk voor Aston Villa. Captain Kieran Trippier maakte na ruim een half uur het winnende doelpunt. Voor Newcastle betekende het de derde opeenvolgende zege in de Premier League. Dat was sinds november 2018 niet meer gebeurd.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
2 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
17 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
18 uur geleden