Liverpool wint van Bournemouth, Leicester onderuit bij Everton
BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League ook de uitwedstrijd bij Bournemouth gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot zegevierde dankzij twee treffers van Mohamed Salah.
Liverpool blijft koploper in de Engelse competitie met 56 punten. Dat zijn er 9 meer dan Arsenal en Nottingham Forest. Arsenal ontvangt zondag titelverdediger Manchester City. Nottingham won eerder zaterdag met 7-0 van Brighton & Hove Albion.
De lijstaanvoerder kwam bij Bournemouth, waar Justin Kluivert en Dean Huijsen in de basis stonden, op 1-0 door een benutte strafschop van Salah. De scheidsrechter had na assistentie van de VAR naar de stip gewezen na een overtreding van Lewis Cook op Cody Gakpo. Liverpool, dat ook met Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch was begonnen, kwam in de tweede helft op 2-0. Salah rondde een aanval af met een schot met links in de verre hoek.
Trainer Ruud van Nistelrooij ging met Leicester City hard onderuit bij Everton: 4-0. Abdoulaye Doucouré schoot de thuisploeg al na tien seconden op 1-0. Het was het snelste doelpunt ooit voor Everton en de op drie na snelste treffer in de Premier League. Beto scoorde nog voor de rust twee keer voor Everton. Iliman Ndiaye maakte er in de slotminuut 4-0 van. Leicester blijft zeventiende in de Premier League.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
12 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
16 uur geleden