Liverpool wint op vol Anfield ook eerste thuisduel dit seizoen
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. Na Norwich City (0-3) rekende het elftal van trainer Jürgen Klopp op eigen veld af met Burnley: 2-0. Het was voor het eerst sinds het begin van het coronavirus dat stadion Anfield met een kleine 53.000 toeschouwers weer helemaal vol zat.
Diogo Jota kopte Liverpool in de 18e minuut, op aangeven van Konstantinos Tsimikas, op voorsprong. Mohamed Salah dacht nog voor rust de 2-0 te maken, maar zijn doelpunt werd afgekeurd.
Halverwege de tweede helft liep Liverpool alsnog verder weg. Virgil van Dijk stond met een crosspass aan de basis van de aanval die leidde tot de treffer van Sadio Mané. Van Dijk, hersteld van een zware kruisbandblessure, speelde net als vorige week tegen Norwich City de hele wedstrijd mee. Middenvelder James Milner ontbrak wegens een blessure. Aanvoerder Jordan Henderson keerde juist terug in het elftal.
Bij het nog puntloze Burnley viel oud-PSV'er Erik Pieters in de 79e minuut in.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
9 uur geleden