Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool wint ook FA Cup ten koste van Chelsea na strafschoppen

Liverpool wint ook FA Cup ten koste van Chelsea na strafschoppen

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft ten koste van Chelsea via strafschoppen de FA Cup gewonnen. In de reguliere speeltijd van de Engelse bekerfinale en in de verlenging werd niet gescoord (0-0). In de strafschoppenserie keerde Liverpool-doelman Alisson de inzet van Mason Mount, waarna Kostas Tsimikas de beslissende strafschop benutte (6-5). Het betekende na de League Cup de tweede prijs voor Liverpool dit seizoen, met nog de Champions League-finale tegen Real Madrid en de ontknoping van de Premier League op komst.

In de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland, had Liverpool eind februari ook al Chelsea verslagen. Toen was ook een strafschoppenserie nodig voor de beslissing, die Liverpool na de 22e penalty won (11-10).

Liverpool, met verdediger Virgil van Dijk in de basis, begon sterker aan deze nieuwe finale. Op fraai aangeven van verdediger Trent Alexander-Arnold kreeg de Colombiaan Luis Díaz al vroeg een goede kans op de openingstreffer, maar zijn poging werd gekeerd door doelman Édouard Mendy. Chelsea werd vooral gevaarlijk via aanvaller Christian Pulisic. Zijn pogingen gingen net naast.

Salah

Een tegenvaller voor Liverpool was het geblesseerd uitvallen van sterspeler Mohamed Salah na ruim een halfuur. Diogo Jota werd voor hem ingebracht.

Ook in de tweede helft was Díaz dicht bij de openingstreffer, maar zijn schoten gingen net naast en over het doel. In de slotfase schoot Andrew Robertson namens Liverpool van dichtbij op de paal.

Ziyech

In de verlenging, die begon met de ingevallen Hakim Ziyech (Chelsea) maar zonder de gewisselde Van Dijk, waren minder kansen. In de strafschoppenserie misten Chelsea-verdediger César Azpilicueta en Liverpool-aanvaller Sadio Mané als enigen van de eerste vijf strafschoppennemers van beide ploegen. Daarna benutte Ziyech zijn strafschop, maar zag hij voormalig Vitesse-speler Mount missen. De ingevallen Griek Tsimikas, oud-speler van Willem II, zorgde voor de beslissing.

Jürgen Klopp is de eerste Duitse trainer die de FA Cup wint. Voor Liverpool is het de eerste winst van het bekertoernooi sinds 2006. Chelsea verloor voor het derde seizoen op rij de finale van de FA Cup. Vorig jaar was Leicester City te sterk.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

2 uur geleden
Verdediger Alaba (33) na vijf jaar weg bij Real Madrid

MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.

4 uur geleden
Aanvaller De Jong (35) na één seizoen weg bij FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.

5 uur geleden
Vitesse kan driekwart van de aandelen overdragen aan sterkhouders

ARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.

9 uur geleden
De Graafschap stelt Duivenvoorden aan als nieuwe hoofdtrainer

DOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot roemt fitheid Oranje-aanvoerder Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.

10 uur geleden