Liverpool wint met jubileumtreffer van Salah bij Brighton
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League de achterstand op koploper Manchester City teruggebracht tot 3 punten. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won met 2-0 bij Brighton & Hove Albion, mede dankzij een doelpunt van Mohamed Salah. De Egyptische topscorer tekende uit een strafschop voor de tweeduizendste treffer van Liverpool in de Premier League. Alleen Manchester United maakte meer doelpunten in de Engelse topcompetitie (2173).
Brighton, met Joël Veltman in de basis, had de beste kansen in de openingsfase. Het was echter Liverpool dat in de 19e minuut de leiding nam via Luis Díaz. Na een lange bal van Joel Matip kopte de Colombiaan de bal langs keeper Robert Sánchez, die ver uit zijn doel was gekomen.
Na een uur spelen kreeg Liverpool, met Virgil van Dijk de hele wedstrijd in de ploeg, een strafschop. Salah maakte vanaf 11 meter zijn twintigste doelpunt van het seizoen. Het is al de vierde keer dat de Egyptenaar minimaal twintig doelpunten in een seizoen maakt. Ruud van Nistelrooij lukte dat ook vier keer. Alleen Alan Shearer (zeven keer), Sergio Agüero (zes), Thierry Henry en Harry Kane (beiden vijf keer) deden dat vaker.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
19 seconden geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
3 uur geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
7 uur geleden