
Liverpool wint met jubileumtreffer van Salah bij Brighton
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League de achterstand op koploper Manchester City teruggebracht tot 3 punten. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won met 2-0 bij Brighton & Hove Albion, mede dankzij een doelpunt van Mohamed Salah. De Egyptische topscorer tekende uit een strafschop voor de tweeduizendste treffer van Liverpool in de Premier League. Alleen Manchester United maakte meer doelpunten in de Engelse topcompetitie (2173).
Brighton, met Joël Veltman in de basis, had de beste kansen in de openingsfase. Het was echter Liverpool dat in de 19e minuut de leiding nam via Luis Díaz. Na een lange bal van Joel Matip kopte de Colombiaan de bal langs keeper Robert Sánchez, die ver uit zijn doel was gekomen.
Na een uur spelen kreeg Liverpool, met Virgil van Dijk de hele wedstrijd in de ploeg, een strafschop. Salah maakte vanaf 11 meter zijn twintigste doelpunt van het seizoen. Het is al de vierde keer dat de Egyptenaar minimaal twintig doelpunten in een seizoen maakt. Ruud van Nistelrooij lukte dat ook vier keer. Alleen Alan Shearer (zeven keer), Sergio Agüero (zes), Thierry Henry en Harry Kane (beiden vijf keer) deden dat vaker.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Rafael van der Vaart ziet Louis van Gaal als ideale man om Ajax uit een crisis te loodsen. De oud-voetballer sprak zondag met de voormalig bondscoach van Oranje. "Zijn hart huilt, zoals hij vanmiddag heeft gezegd", zei Van der Vaart bij het programma Studio voetbal van de NOS. "Maar zijn gezondheid laat het niet toe om een fulltime job te hebben. Dus in principe is dat een nee. Maar hij kan zeer zeker advies geven. Hij heeft verstand van voetbal. In mijn ogen is hij op dit moment de ideale man om Ajax te redden."
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft rivaal Real Madrid in de stadsderby de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg van coach Diego Simeone won in het eigen Metropolitana met 3-1. Álvaro Morata was met twee treffers de grote man bij de thuisploeg.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - AS Roma is er niet in geslaagd de tweede overwinning in de Italiaanse competitie te boeken. Bij Torino kwam de ploeg van coach José Mourinho niet verder dan 1-1.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB verwacht maandag te kunnen melden wat er gebeurt met de zondag gestaakte wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord. Dat meldt een woordvoerster van de voetbalbond.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de topper in de Franse competitie tegen Olympique Marseille overtuigend gewonnen. In het Parc des Princes werd het 4-0 voor de Parijzenaars van coach Luis Enrique.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax beëindigt per direct de samenwerking met directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Het gebrek aan een breed draagvlak binnen de organisatie is de reden voor dit besluit, meldt de Amsterdamse voetbalclub.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Vedette Kylian Mbappé van Paris Saint-Germain is geblesseerd uitgevallen in de competitiewedstrijd tegen Olympique Marseille. De aanvaller werd in de 32e minuut gewisseld.
9 uur geleden