Liverpool wil onderzoek naar falen videoscheidsrechter
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool eist een uitvoerig onderzoek naar de rol van de videoarbitrage (VAR) bij het duel met Tottenham Hotspur van zaterdag. De ploeg van trainer Jürgen Klopp verloor de topper in Londen met 2-1 door een eigen doelpunt diep in de extra tijd van Joël Matip en sloot het duel na twee rode kaarten ook nog af met negen man. Maar de irritatie betreft een onterecht afgekeurd doelpunt van Luis Díaz in de eerste helft.
Díaz scoorde in 34e minuut bij een 0-0-stand, maar de arbiter keurde het doelpunt af. Ten onrechte, zo bleek, maar de VAR greep niet in. De Engelse scheidsrechterscommissie PGMOL gaf na afloop toe dat er een "menselijke fout" was gemaakt en besloot de betrokken videoscheidsrechter en zijn assistent voorlopig niet in te zetten.
In een mededeling op de website eist Liverpool "een evaluatie in volledige transparantie". De club zegt begrip te hebben voor de druk waaronder scheidsrechters in het voetbal staan. "Maar de VAR zou die druk juist moeten verlichten en niet verergeren. Het is jammer dat de VAR onvoldoende tijd kreeg om het doelpunt te beoordelen. Daardoor is een foute beslissing genomen. Dat dergelijke tekortkomingen meteen beoordeeld worden als menselijke fouten is voor ons onaanvaardbaar. De juiste uitkomsten zullen moeten worden vastgesteld door een evaluatie, in alle openheid. We zullen ondertussen alle beschikbare opties bekijken. Er is duidelijk behoefte aan verder onderzoek en oplossingen."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
43 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
4 uur geleden