Liverpool weer aan kop na moeizame zege op Burnley
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met de nodige moeite degradatiekandidaat Burnley verslagen. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won op het eigen Anfield met 3-1 van de formatie van Vincent Kompany.
Met de zege neemt Liverpool de eerste plaats weer over van Manchester City, dat eerder van Everton won (2-0). De 'Reds' hebben 2 punten meer dan City, maar het elftal van coach Pep Guardiola heeft een duel minder gespeeld. Virgil van Dijk (Liverpool) speelde zijn 250e wedstrijd in de Premier League, ploeggenoot Cody Gakpo viel in en Ryan Gravenberch bleef bij de thuisclub op de bank. Keeper Alisson was afwezig door ziekte.
Reservedoelman Caoimhin Kelleher zag in het eerste half uur Burnley regelmatig opduiken voor zijn doel, maar het was Liverpool dat uit een van de eerste kansen de score opende. Burnley-keeper James Trafford zat mis bij een corner en Diogo Jota knikte de bal in een leeg doel. Dara O'Shea kopte Burnley in de laatste minuut voor rust weer langszij, eveneens uit een corner, 1-1.
Kopbal
Liverpool herstelde de marge in de 52e minuut dankzij Luis Díaz, die bij de eerste paal raak kopte. David Datro Fofana miste daarna twee grote kansen namens Burnley, waarna Darwin Núñez met een fraaie kopbal in de 79e minuut de wedstrijd besliste, 3-1.
Tottenham Hotspur versloeg op de valreep Brighton & Hove Albion met 2-1. De nieuwe nummer 4 van de ranglijst won dankzij een treffer diep in de blessuretijd van Brennan Johnson. Eerder had Tottenham-verdediger Micky van de Ven een strafschop veroorzaakt, die door Pascal Gross werd benut. Pape Sarr tekende na een uur voor de 1-1. Jan Paul van Hecke speelde de hele wedstrijd voor Brighton, Joël Veltman kwam in de slotfase in het veld en keeper Bart Verbruggen bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
18 uur geleden