Liverpool weer aan kop na moeizame zege op Burnley
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met de nodige moeite degradatiekandidaat Burnley verslagen. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won op het eigen Anfield met 3-1 van de formatie van Vincent Kompany.
Met de zege neemt Liverpool de eerste plaats weer over van Manchester City, dat eerder van Everton won (2-0). De 'Reds' hebben 2 punten meer dan City, maar het elftal van coach Pep Guardiola heeft een duel minder gespeeld. Virgil van Dijk (Liverpool) speelde zijn 250e wedstrijd in de Premier League, ploeggenoot Cody Gakpo viel in en Ryan Gravenberch bleef bij de thuisclub op de bank. Keeper Alisson was afwezig door ziekte.
Reservedoelman Caoimhin Kelleher zag in het eerste half uur Burnley regelmatig opduiken voor zijn doel, maar het was Liverpool dat uit een van de eerste kansen de score opende. Burnley-keeper James Trafford zat mis bij een corner en Diogo Jota knikte de bal in een leeg doel. Dara O'Shea kopte Burnley in de laatste minuut voor rust weer langszij, eveneens uit een corner, 1-1.
Kopbal
Liverpool herstelde de marge in de 52e minuut dankzij Luis Díaz, die bij de eerste paal raak kopte. David Datro Fofana miste daarna twee grote kansen namens Burnley, waarna Darwin Núñez met een fraaie kopbal in de 79e minuut de wedstrijd besliste, 3-1.
Tottenham Hotspur versloeg op de valreep Brighton & Hove Albion met 2-1. De nieuwe nummer 4 van de ranglijst won dankzij een treffer diep in de blessuretijd van Brennan Johnson. Eerder had Tottenham-verdediger Micky van de Ven een strafschop veroorzaakt, die door Pascal Gross werd benut. Pape Sarr tekende na een uur voor de 1-1. Jan Paul van Hecke speelde de hele wedstrijd voor Brighton, Joël Veltman kwam in de slotfase in het veld en keeper Bart Verbruggen bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
4 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
5 uur geledenMARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
16 uur geleden