Liverpool weer aan kop na moeizame zege op Burnley
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met de nodige moeite degradatiekandidaat Burnley verslagen. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won op het eigen Anfield met 3-1 van de formatie van Vincent Kompany.
Met de zege neemt Liverpool de eerste plaats weer over van Manchester City, dat eerder van Everton won (2-0). De 'Reds' hebben 2 punten meer dan City, maar het elftal van coach Pep Guardiola heeft een duel minder gespeeld. Virgil van Dijk (Liverpool) speelde zijn 250e wedstrijd in de Premier League, ploeggenoot Cody Gakpo viel in en Ryan Gravenberch bleef bij de thuisclub op de bank. Keeper Alisson was afwezig door ziekte.
Reservedoelman Caoimhin Kelleher zag in het eerste half uur Burnley regelmatig opduiken voor zijn doel, maar het was Liverpool dat uit een van de eerste kansen de score opende. Burnley-keeper James Trafford zat mis bij een corner en Diogo Jota knikte de bal in een leeg doel. Dara O'Shea kopte Burnley in de laatste minuut voor rust weer langszij, eveneens uit een corner, 1-1.
Kopbal
Liverpool herstelde de marge in de 52e minuut dankzij Luis Díaz, die bij de eerste paal raak kopte. David Datro Fofana miste daarna twee grote kansen namens Burnley, waarna Darwin Núñez met een fraaie kopbal in de 79e minuut de wedstrijd besliste, 3-1.
Tottenham Hotspur versloeg op de valreep Brighton & Hove Albion met 2-1. De nieuwe nummer 4 van de ranglijst won dankzij een treffer diep in de blessuretijd van Brennan Johnson. Eerder had Tottenham-verdediger Micky van de Ven een strafschop veroorzaakt, die door Pascal Gross werd benut. Pape Sarr tekende na een uur voor de 1-1. Jan Paul van Hecke speelde de hele wedstrijd voor Brighton, Joël Veltman kwam in de slotfase in het veld en keeper Bart Verbruggen bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
5 uur geleden