Liverpool weer aan kop na moeizame zege op Burnley
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met de nodige moeite degradatiekandidaat Burnley verslagen. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won op het eigen Anfield met 3-1 van de formatie van Vincent Kompany.
Met de zege neemt Liverpool de eerste plaats weer over van Manchester City, dat eerder van Everton won (2-0). De 'Reds' hebben 2 punten meer dan City, maar het elftal van coach Pep Guardiola heeft een duel minder gespeeld. Virgil van Dijk (Liverpool) speelde zijn 250e wedstrijd in de Premier League, ploeggenoot Cody Gakpo viel in en Ryan Gravenberch bleef bij de thuisclub op de bank. Keeper Alisson was afwezig door ziekte.
Reservedoelman Caoimhin Kelleher zag in het eerste half uur Burnley regelmatig opduiken voor zijn doel, maar het was Liverpool dat uit een van de eerste kansen de score opende. Burnley-keeper James Trafford zat mis bij een corner en Diogo Jota knikte de bal in een leeg doel. Dara O'Shea kopte Burnley in de laatste minuut voor rust weer langszij, eveneens uit een corner, 1-1.
Kopbal
Liverpool herstelde de marge in de 52e minuut dankzij Luis Díaz, die bij de eerste paal raak kopte. David Datro Fofana miste daarna twee grote kansen namens Burnley, waarna Darwin Núñez met een fraaie kopbal in de 79e minuut de wedstrijd besliste, 3-1.
Tottenham Hotspur versloeg op de valreep Brighton & Hove Albion met 2-1. De nieuwe nummer 4 van de ranglijst won dankzij een treffer diep in de blessuretijd van Brennan Johnson. Eerder had Tottenham-verdediger Micky van de Ven een strafschop veroorzaakt, die door Pascal Gross werd benut. Pape Sarr tekende na een uur voor de 1-1. Jan Paul van Hecke speelde de hele wedstrijd voor Brighton, Joël Veltman kwam in de slotfase in het veld en keeper Bart Verbruggen bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
54 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
9 uur geleden