Liverpool voert met nipte zege in Newcastle druk op City weer op
NEWCASTLE (ANP) - Liverpool heeft in de Engelse titelstrijd de druk weer opgevoerd op Manchester City. 'The Reds' wonnen de uitwedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 en hebben nu 2 punten meer dan City, dat om 18.30 uur aantreedt tegen Leeds United.
Naby Keïta uit Guinee maakte na 19 minuten het doelpunt voor Liverpool. De middenvelder kapte de keeper uit en schoot raak, tussen twee middenvelders van Newcastle die op de lijn stonden door. Het was voor Keita zijn derde doelpunt van het seizoen in de Premier League en zijn eerste sinds oktober van vorig jaar. Newcastle claimde nog dat er kort voor de goal een overtreding was gemaakt, maar daar wilde de scheidsrechter niks van weten.
In de tweede helft kregen meerdere Liverpool-spelers, onder wie Sadio Mané en Diogo Jota, de kans het duel te beslissen, maar het bleef tot de laatste minuut spannend op St. James' Park. Mohamed Salah viel in de 69e minuut in bij de ploeg van Virgil van Dijk, die de hele wedstrijd speelde. Ook Thiago, de laatste weken de uitblinker, viel pas in de slotfase in.
Newcastle United had vier keer op rij gewonnen en is opgeklommen naar de negende plek in de Premier League.
Over drie dagen komt Liverpool alweer in actie in de halve finales van de Champions League. In Spanje is dan Villarreal de tegenstander. Eerder deze week werd de eerste wedstrijd met 2-0 gewonnen door de ploeg van trainer Jürgen Klopp.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
12 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
17 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
18 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
20 uur geleden