Liverpool voert met nipte zege in Newcastle druk op City weer op
NEWCASTLE (ANP) - Liverpool heeft in de Engelse titelstrijd de druk weer opgevoerd op Manchester City. 'The Reds' wonnen de uitwedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 en hebben nu 2 punten meer dan City, dat om 18.30 uur aantreedt tegen Leeds United.
Naby Keïta uit Guinee maakte na 19 minuten het doelpunt voor Liverpool. De middenvelder kapte de keeper uit en schoot raak, tussen twee middenvelders van Newcastle die op de lijn stonden door. Het was voor Keita zijn derde doelpunt van het seizoen in de Premier League en zijn eerste sinds oktober van vorig jaar. Newcastle claimde nog dat er kort voor de goal een overtreding was gemaakt, maar daar wilde de scheidsrechter niks van weten.
In de tweede helft kregen meerdere Liverpool-spelers, onder wie Sadio Mané en Diogo Jota, de kans het duel te beslissen, maar het bleef tot de laatste minuut spannend op St. James' Park. Mohamed Salah viel in de 69e minuut in bij de ploeg van Virgil van Dijk, die de hele wedstrijd speelde. Ook Thiago, de laatste weken de uitblinker, viel pas in de slotfase in.
Newcastle United had vier keer op rij gewonnen en is opgeklommen naar de negende plek in de Premier League.
Over drie dagen komt Liverpool alweer in actie in de halve finales van de Champions League. In Spanje is dan Villarreal de tegenstander. Eerder deze week werd de eerste wedstrijd met 2-0 gewonnen door de ploeg van trainer Jürgen Klopp.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden