Liverpool verspeelt punten bij Brighton
BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft door een late treffer uit een strafschop van Pascal Gross twee punten laten liggen bij Brighton & Hove Albion. De door blessures geplaagde ploeg van trainer Jürgen Klopp zag twee treffers door ingrijpen van de VAR afgekeurd worden en kreeg twee strafschoppen tegen. De eerste werd gemist. Met de tweede maakte Gross een eerder opgelopen achterstand goed: 1-1.
Ondanks het puntenverlies neemt Liverpool in ieder geval voor even de koppositie over van Tottenham Hotspur, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Chelsea. Liverpool was na een uur op voorsprong gekomen door een doelpunt van de Portugees Diogo Jota.
In de 20e minuut had de thuisploeg de kans om op voorsprong te komen laten liggen nadat een overtreding van Neco Williams op Aaron Connolly was bestraft met een strafschop. De Fransman Neal Maupay schoot naast. Een doelpunt van Mohamed Salah voor rust werd afgekeurd wegens buitenspel.
Uitvallen
Na de treffer van Jota dacht invaller Sadio Mané het duel te beslissen. Maar ook zijn doelpunt werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd wegens buitenspel. Klopp had ondertussen, drie dagen voordat zijn ploeg Ajax ontvangt in de Champions League, opnieuw een speler geblesseerd zien uitvallen. James Milner sluit zich aan bij een rijtje met onder anderen Virgil van Dijk en Trent Alexander-Arnold.
De strafschop in blessuretijd werd gegeven nadat arbiter Stuart Attwell op aanraden van de VAR de beelden was gaan bekijken. Daarop was te zien hoe Andy Robertson Danny Welbeck ongelukkig raakte. Dankzij Gross hield Brighton, met Joël Veltman in de basis, zo toch een punt over aan het bezoek van de kampioen.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geleden