Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool verslaat Wolves met hoofdrol voor de VAR

Liverpool verslaat Wolves met hoofdrol voor de VAR

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar in winst omgezet, maar makkelijk ging het niet tegen Wolverhampton Wanderers. De ploeg van manager Jürgen Klopp kreeg op Anfield twee keer hulp van de VAR. Op basis van de tv-beelden werd het doelpunt van Sadio Mané goedgekeurd en de gelijkmaker van Pedro Neto juist afgekeurd (1-0).

Zo kon Virgil van Dijk in zijn honderdste wedstrijd voor Liverpool zijn 31e overwinning van dit kalenderjaar in de Premier League bijschrijven, net als ploeggenoot Andy Robertson. Het duo evenaarde het record dat Peter Schmeichel, Steve Bruce en Denis Irwin in 1993 vestigden bij Manchester United en dat in 2005 werd herhaald door John Terry en Frank Lampard van Chelsea.

Liverpool heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Leicester City en ook nog een wedstrijd minder gespeeld. De ploeg van Klopp won dit seizoen achttien van de negentien competitieduels, alleen uit bij Manchester United lieten de 'Reds' punten liggen (1-1).

Henderson

Niet alleen Van Dijk vierde een jubileum. Aanvoerder Jordan Henderson speelde zijn 350e wedstrijd voor Liverpool, Mané kon nummer 150 bijschrijven. De Senegalees luisterde zijn jubileum op met de 1-0, al werd zijn doelpunt in eerste instantie afgekeurd omdat Adam Lallana hands zou hebben gemaakt. Uit de tv-beelden bleek echter dat de bal op de schouder in plaats van de arm van Lallana was gekomen. In de blessuretijd van de eerste helft schoot Neto op aangeven van Jonny Castro de gelijkmaker binnen. De VAR concludeerde na minutenlang lijntjes trekken, inzoomen op beelden en terugspoelen dat Castro net aan buitenspel had gestaan.

De Wolves, die eerder deze week al City met 3-2 versloegen, kregen na rust heel wat kansen op de 1-1. Van Dijk had het geluk dat doelman Alisson redde nadat hij zich had laten aftroeven door Diogo Jota. In de blessuretijd knalde Rúben Vinagre wild over, terwijl de ingevallen topscorer Raúl Jiménez vrij stond voor het doel.

Meer uit Voetbal

Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

2 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

4 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

5 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

15 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

17 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

22 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

1 dag geleden