Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool verslaat Wolves met hoofdrol voor de VAR

Liverpool verslaat Wolves met hoofdrol voor de VAR

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar in winst omgezet, maar makkelijk ging het niet tegen Wolverhampton Wanderers. De ploeg van manager Jürgen Klopp kreeg op Anfield twee keer hulp van de VAR. Op basis van de tv-beelden werd het doelpunt van Sadio Mané goedgekeurd en de gelijkmaker van Pedro Neto juist afgekeurd (1-0).

Zo kon Virgil van Dijk in zijn honderdste wedstrijd voor Liverpool zijn 31e overwinning van dit kalenderjaar in de Premier League bijschrijven, net als ploeggenoot Andy Robertson. Het duo evenaarde het record dat Peter Schmeichel, Steve Bruce en Denis Irwin in 1993 vestigden bij Manchester United en dat in 2005 werd herhaald door John Terry en Frank Lampard van Chelsea.

Liverpool heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Leicester City en ook nog een wedstrijd minder gespeeld. De ploeg van Klopp won dit seizoen achttien van de negentien competitieduels, alleen uit bij Manchester United lieten de 'Reds' punten liggen (1-1).

Henderson

Niet alleen Van Dijk vierde een jubileum. Aanvoerder Jordan Henderson speelde zijn 350e wedstrijd voor Liverpool, Mané kon nummer 150 bijschrijven. De Senegalees luisterde zijn jubileum op met de 1-0, al werd zijn doelpunt in eerste instantie afgekeurd omdat Adam Lallana hands zou hebben gemaakt. Uit de tv-beelden bleek echter dat de bal op de schouder in plaats van de arm van Lallana was gekomen. In de blessuretijd van de eerste helft schoot Neto op aangeven van Jonny Castro de gelijkmaker binnen. De VAR concludeerde na minutenlang lijntjes trekken, inzoomen op beelden en terugspoelen dat Castro net aan buitenspel had gestaan.

De Wolves, die eerder deze week al City met 3-2 versloegen, kregen na rust heel wat kansen op de 1-1. Van Dijk had het geluk dat doelman Alisson redde nadat hij zich had laten aftroeven door Diogo Jota. In de blessuretijd knalde Rúben Vinagre wild over, terwijl de ingevallen topscorer Raúl Jiménez vrij stond voor het doel.

Meer uit Voetbal

Cathline leidt FC Utrecht naar zege op Willem II

UTRECHT (ANP) - Yoann Cathline heeft FC Utrecht met twee mooie doelpunten aan een zege op Willem II geholpen (3-1). De thuisclub nam met de tweede competitiezege afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie.

29 minuten geleden
Keepster Liefting sluit na ziekte weer aan bij Oranje

ZEIST (ANP) - Femke Liefting sluit weer aan bij het Nederlands elftal. De keepster van Ajax miste vrijdag de gewonnen uitwedstrijd tegen Hongarije (0-8) omdat ze ziek was.

2 uur geleden
Ajax laat ook in thuiswedstrijd tegen NEC punten liggen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.

15 uur geleden
FC Twente verspeelt na drie zeges op rij punten bij Fortuna

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.

16 uur geleden
Van Bronckhorst hecht niet veel waarde aan koppositie Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."

16 uur geleden
FC Barcelona ook na acht competitieduels nog zonder puntenverlies

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.

17 uur geleden
Feyenoord lost AZ in rechtstreeks duel af als koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.

17 uur geleden