Liverpool verslaat Wolves met hoofdrol voor de VAR
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar in winst omgezet, maar makkelijk ging het niet tegen Wolverhampton Wanderers. De ploeg van manager Jürgen Klopp kreeg op Anfield twee keer hulp van de VAR. Op basis van de tv-beelden werd het doelpunt van Sadio Mané goedgekeurd en de gelijkmaker van Pedro Neto juist afgekeurd (1-0).
Zo kon Virgil van Dijk in zijn honderdste wedstrijd voor Liverpool zijn 31e overwinning van dit kalenderjaar in de Premier League bijschrijven, net als ploeggenoot Andy Robertson. Het duo evenaarde het record dat Peter Schmeichel, Steve Bruce en Denis Irwin in 1993 vestigden bij Manchester United en dat in 2005 werd herhaald door John Terry en Frank Lampard van Chelsea.
Liverpool heeft aan kop van de ranglijst dertien punten voorsprong op Leicester City en ook nog een wedstrijd minder gespeeld. De ploeg van Klopp won dit seizoen achttien van de negentien competitieduels, alleen uit bij Manchester United lieten de 'Reds' punten liggen (1-1).
Henderson
Niet alleen Van Dijk vierde een jubileum. Aanvoerder Jordan Henderson speelde zijn 350e wedstrijd voor Liverpool, Mané kon nummer 150 bijschrijven. De Senegalees luisterde zijn jubileum op met de 1-0, al werd zijn doelpunt in eerste instantie afgekeurd omdat Adam Lallana hands zou hebben gemaakt. Uit de tv-beelden bleek echter dat de bal op de schouder in plaats van de arm van Lallana was gekomen. In de blessuretijd van de eerste helft schoot Neto op aangeven van Jonny Castro de gelijkmaker binnen. De VAR concludeerde na minutenlang lijntjes trekken, inzoomen op beelden en terugspoelen dat Castro net aan buitenspel had gestaan.
De Wolves, die eerder deze week al City met 3-2 versloegen, kregen na rust heel wat kansen op de 1-1. Van Dijk had het geluk dat doelman Alisson redde nadat hij zich had laten aftroeven door Diogo Jota. In de blessuretijd knalde Rúben Vinagre wild over, terwijl de ingevallen topscorer Raúl Jiménez vrij stond voor het doel.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden