Liverpool verliest op Anfield ook van Chelsea
LIVERPOOL (ANP) - Titelhouder Liverpool is op Anfield helemaal van slag. De zwalkende ploeg van de Duitse trainer Jürgen Klopp ging ook in de thuiswedstrijd tegen concurrent Chelsea onderuit: 0-1. Voor de 'Reds' was het de vijfde opeenvolgende nederlaag in de Premier League in eigen huis. Nooit eerder in de hoogste klasse van het Engelse voetbal zette een regerende kampioen zo'n zwakke reeks neer.
Chelsea, dat in Thomas Tuchel eveneens een Duitse coach heeft, was in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. Vooral van Timo Werner ging veel dreiging uit. De Duitse spits was echter onfortuinlijk in de afronding. Hij kwam nog wel tot scoren, maar zijn treffer werd door toedoen van de VAR afgekeurd wegens buitenspel. Dankzij Mason Mount ging de thuisclub toch met een voorsprong de rust in (0-1).
Ook na de rust bleef Chelsea domineren. Onder anderen Hakim Ziyech was dicht bij 0-2. De oud-Ajacied ging in de 66e minuut naar de kant. Bij Liverpool, nog altijd danig verzwakt door een reeks van blessures, speelde Georginio Wijnaldum als aanvoerder de gehele wedstrijd.
Op de ranglijst staat Chelsea op de vierde plek, die ook nog recht geeft op deelname aan de groepsfase van de Champions League. Liverpool bezet de zevende plaats, op 4 punten van Chelsea. De ploeg van Klopp moet inmiddels serieus rekening gaan houden met het mislopen van kwalificatie voor de Europese koningsklasse.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
4 uur geleden