Liverpool verliest op Anfield ook van Chelsea
LIVERPOOL (ANP) - Titelhouder Liverpool is op Anfield helemaal van slag. De zwalkende ploeg van de Duitse trainer Jürgen Klopp ging ook in de thuiswedstrijd tegen concurrent Chelsea onderuit: 0-1. Voor de 'Reds' was het de vijfde opeenvolgende nederlaag in de Premier League in eigen huis. Nooit eerder in de hoogste klasse van het Engelse voetbal zette een regerende kampioen zo'n zwakke reeks neer.
Chelsea, dat in Thomas Tuchel eveneens een Duitse coach heeft, was in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. Vooral van Timo Werner ging veel dreiging uit. De Duitse spits was echter onfortuinlijk in de afronding. Hij kwam nog wel tot scoren, maar zijn treffer werd door toedoen van de VAR afgekeurd wegens buitenspel. Dankzij Mason Mount ging de thuisclub toch met een voorsprong de rust in (0-1).
Ook na de rust bleef Chelsea domineren. Onder anderen Hakim Ziyech was dicht bij 0-2. De oud-Ajacied ging in de 66e minuut naar de kant. Bij Liverpool, nog altijd danig verzwakt door een reeks van blessures, speelde Georginio Wijnaldum als aanvoerder de gehele wedstrijd.
Op de ranglijst staat Chelsea op de vierde plek, die ook nog recht geeft op deelname aan de groepsfase van de Champions League. Liverpool bezet de zevende plaats, op 4 punten van Chelsea. De ploeg van Klopp moet inmiddels serieus rekening gaan houden met het mislopen van kwalificatie voor de Europese koningsklasse.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
15 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
16 uur geleden