Liverpool verliest op Anfield ook van Chelsea
LIVERPOOL (ANP) - Titelhouder Liverpool is op Anfield helemaal van slag. De zwalkende ploeg van de Duitse trainer Jürgen Klopp ging ook in de thuiswedstrijd tegen concurrent Chelsea onderuit: 0-1. Voor de 'Reds' was het de vijfde opeenvolgende nederlaag in de Premier League in eigen huis. Nooit eerder in de hoogste klasse van het Engelse voetbal zette een regerende kampioen zo'n zwakke reeks neer.
Chelsea, dat in Thomas Tuchel eveneens een Duitse coach heeft, was in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg. Vooral van Timo Werner ging veel dreiging uit. De Duitse spits was echter onfortuinlijk in de afronding. Hij kwam nog wel tot scoren, maar zijn treffer werd door toedoen van de VAR afgekeurd wegens buitenspel. Dankzij Mason Mount ging de thuisclub toch met een voorsprong de rust in (0-1).
Ook na de rust bleef Chelsea domineren. Onder anderen Hakim Ziyech was dicht bij 0-2. De oud-Ajacied ging in de 66e minuut naar de kant. Bij Liverpool, nog altijd danig verzwakt door een reeks van blessures, speelde Georginio Wijnaldum als aanvoerder de gehele wedstrijd.
Op de ranglijst staat Chelsea op de vierde plek, die ook nog recht geeft op deelname aan de groepsfase van de Champions League. Liverpool bezet de zevende plaats, op 4 punten van Chelsea. De ploeg van Klopp moet inmiddels serieus rekening gaan houden met het mislopen van kwalificatie voor de Europese koningsklasse.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
46 minuten geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
1 uur geleden