Liverpool trekt Colombiaanse aanvaller Luis Díaz aan
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Colombiaanse vleugelspits Luis Díaz aangetrokken. De 25-jarige international komt voor naar verluidt 40 miljoen euro over van FC Porto. Volgens Engelse media kan dat bedrag via bonussen oplopen tot 60 miljoen.
Liverpool liet Díaz medisch keuren in Zuid-Amerika. De 31-voudig international is met het Colombiaanse elftal op pad in de WK-kwalificatie. Na het duel van dinsdag met Argentinië meldt Díaz zich in Engeland bij manager Jürgen Klopp. Tottenham Hotspur had ook belangstelling in de Colombiaan, maar hij gaf zelf de voorkeur aan Liverpool.
In de afgelopen 2,5 jaar maakte de Colombiaan 41 doelpunten voor FC Porto, waarmee hij in 2020 kampioen van Portugal werd. Díaz gaat bij Liverpool, de club van Oranje-aanvoerder Virgil van Dijk, spelen met rugnummer 23.
Díaz werd vorig jaar met Colombia derde op de Copa América. De vleugelspits maakte op dat toernooi vier doelpunten, waarmee hij samen met Lionel Messi topscorer werd.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
53 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden