Liverpool treft Atlético in Champions League
NYON (ANP) - Titelverdediger Liverpool neemt het in de achtste finales van de Champions League op tegen Atlético Madrid. Dat is het resultaat van de loting die maandag in Nyon plaatsvond. Andere interessante duels zijn Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain, Real Madrid tegen Manchester City en Napoli tegen FC Barcelona.
Fans van Liverpool zullen niet blij zijn met de taaie tegenstander uit de Spaanse hoofdstad. In een enquête vooraf door de krant Liverpool Echo stemde slechts 2 procent op Atlético als gewenste tegenstander in de eerste ronde van de knock-outfase. Atalanta Bergamo en opmerkelijk genoeg ook Real Madrid kregen de voorkeur om het in het nieuwe jaar op te mogen nemen tegen de club van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum.
Het wordt de derde keer dat Liverpool en Atlético elkaar in Europees verband treffen. In het seizoen 2008-2009 speelden beide teams tegen elkaar in de groepsfase van de Champions League en werd het twee keer 1-1. Een seizoen later was het een halve finale in de Europa League, gewonnen door de Spanjaarden.
Eerste keer Napoli-Barcelona
Dortmund treft met Paris Saint-Germain de club waar oud-trainer Thomas Tuchel op de bank zit. De Duitser werd in 2017 in Dortmund ontslagen en opgevolgd door Peter Bosz. In de groepsfase van de Europa League speelden beide clubs al eens tegen elkaar. In het seizoen 2010-2011 werd het twee keer gelijk.
Real Madrid en Manchester City speelden in april 2016 om een plaats in de finale van het belangrijkste Europese clubtoernooi. Het duel werd door een eigen doelpunt van de Braziliaan Fernando beslist in Spaans voordeel. Napoli en Barcelona, de club van Lionel Messi en Frenkie de Jong, troffen elkaar nog nooit in een Europese competitie.
Stuntploeg Atalanta
Bij stuntploeg Atalanta nemen Hans Hateboer en Marten de Roon het op tegen Valencia met landgenoot Jasper Cillessen onder de lat. Chelsea, de andere overlever uit de groep waarin Ajax derde werd, neemt het op tegen Bayern München. Olympique Lyon, dat aanvoerder Memphis Depay lang zal moeten missen, lootte het Juventus van Cristiano Ronaldo en Matthijs de Ligt. Tottenham Hotspur treft het Duitse RB Leipzig.
De heenwedstrijden worden gespeeld op 18, 19, 25 en 26 februari, de returns zijn op 10, 11, 17 en 18 maart. Alle duels beginnen om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
6 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
7 uur geleden