Liverpool treft Atlético in Champions League
NYON (ANP) - Titelverdediger Liverpool neemt het in de achtste finales van de Champions League op tegen Atlético Madrid. Dat is het resultaat van de loting die maandag in Nyon plaatsvond. Andere interessante duels zijn Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain, Real Madrid tegen Manchester City en Napoli tegen FC Barcelona.
Fans van Liverpool zullen niet blij zijn met de taaie tegenstander uit de Spaanse hoofdstad. In een enquête vooraf door de krant Liverpool Echo stemde slechts 2 procent op Atlético als gewenste tegenstander in de eerste ronde van de knock-outfase. Atalanta Bergamo en opmerkelijk genoeg ook Real Madrid kregen de voorkeur om het in het nieuwe jaar op te mogen nemen tegen de club van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum.
Het wordt de derde keer dat Liverpool en Atlético elkaar in Europees verband treffen. In het seizoen 2008-2009 speelden beide teams tegen elkaar in de groepsfase van de Champions League en werd het twee keer 1-1. Een seizoen later was het een halve finale in de Europa League, gewonnen door de Spanjaarden.
Eerste keer Napoli-Barcelona
Dortmund treft met Paris Saint-Germain de club waar oud-trainer Thomas Tuchel op de bank zit. De Duitser werd in 2017 in Dortmund ontslagen en opgevolgd door Peter Bosz. In de groepsfase van de Europa League speelden beide clubs al eens tegen elkaar. In het seizoen 2010-2011 werd het twee keer gelijk.
Real Madrid en Manchester City speelden in april 2016 om een plaats in de finale van het belangrijkste Europese clubtoernooi. Het duel werd door een eigen doelpunt van de Braziliaan Fernando beslist in Spaans voordeel. Napoli en Barcelona, de club van Lionel Messi en Frenkie de Jong, troffen elkaar nog nooit in een Europese competitie.
Stuntploeg Atalanta
Bij stuntploeg Atalanta nemen Hans Hateboer en Marten de Roon het op tegen Valencia met landgenoot Jasper Cillessen onder de lat. Chelsea, de andere overlever uit de groep waarin Ajax derde werd, neemt het op tegen Bayern München. Olympique Lyon, dat aanvoerder Memphis Depay lang zal moeten missen, lootte het Juventus van Cristiano Ronaldo en Matthijs de Ligt. Tottenham Hotspur treft het Duitse RB Leipzig.
De heenwedstrijden worden gespeeld op 18, 19, 25 en 26 februari, de returns zijn op 10, 11, 17 en 18 maart. Alle duels beginnen om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
25 minuten geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
1 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.
3 uur geleden