Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool treft Atlético in Champions League

Liverpool treft Atlético in Champions League

NYON (ANP) - Titelverdediger Liverpool neemt het in de achtste finales van de Champions League op tegen Atlético Madrid. Dat is het resultaat van de loting die maandag in Nyon plaatsvond. Andere interessante duels zijn Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain, Real Madrid tegen Manchester City en Napoli tegen FC Barcelona.

Fans van Liverpool zullen niet blij zijn met de taaie tegenstander uit de Spaanse hoofdstad. In een enquête vooraf door de krant Liverpool Echo stemde slechts 2 procent op Atlético als gewenste tegenstander in de eerste ronde van de knock-outfase. Atalanta Bergamo en opmerkelijk genoeg ook Real Madrid kregen de voorkeur om het in het nieuwe jaar op te mogen nemen tegen de club van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum.

Het wordt de derde keer dat Liverpool en Atlético elkaar in Europees verband treffen. In het seizoen 2008-2009 speelden beide teams tegen elkaar in de groepsfase van de Champions League en werd het twee keer 1-1. Een seizoen later was het een halve finale in de Europa League, gewonnen door de Spanjaarden.

Eerste keer Napoli-Barcelona

Dortmund treft met Paris Saint-Germain de club waar oud-trainer Thomas Tuchel op de bank zit. De Duitser werd in 2017 in Dortmund ontslagen en opgevolgd door Peter Bosz. In de groepsfase van de Europa League speelden beide clubs al eens tegen elkaar. In het seizoen 2010-2011 werd het twee keer gelijk.

Real Madrid en Manchester City speelden in april 2016 om een plaats in de finale van het belangrijkste Europese clubtoernooi. Het duel werd door een eigen doelpunt van de Braziliaan Fernando beslist in Spaans voordeel. Napoli en Barcelona, de club van Lionel Messi en Frenkie de Jong, troffen elkaar nog nooit in een Europese competitie.

Stuntploeg Atalanta

Bij stuntploeg Atalanta nemen Hans Hateboer en Marten de Roon het op tegen Valencia met landgenoot Jasper Cillessen onder de lat. Chelsea, de andere overlever uit de groep waarin Ajax derde werd, neemt het op tegen Bayern München. Olympique Lyon, dat aanvoerder Memphis Depay lang zal moeten missen, lootte het Juventus van Cristiano Ronaldo en Matthijs de Ligt. Tottenham Hotspur treft het Duitse RB Leipzig.

De heenwedstrijden worden gespeeld op 18, 19, 25 en 26 februari, de returns zijn op 10, 11, 17 en 18 maart. Alle duels beginnen om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

Feyenoord zet met late zege grote stap richting Champions League

SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.

30 minuten geleden
PEC Zwolle na zege op Heracles zeker van handhaving

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.

32 minuten geleden
Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

1 uur geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

2 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

17 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

17 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

18 uur geleden