Liverpool treft Atlético in Champions League
NYON (ANP) - Titelverdediger Liverpool neemt het in de achtste finales van de Champions League op tegen Atlético Madrid. Dat is het resultaat van de loting die maandag in Nyon plaatsvond. Andere interessante duels zijn Borussia Dortmund tegen Paris Saint-Germain, Real Madrid tegen Manchester City en Napoli tegen FC Barcelona.
Fans van Liverpool zullen niet blij zijn met de taaie tegenstander uit de Spaanse hoofdstad. In een enquête vooraf door de krant Liverpool Echo stemde slechts 2 procent op Atlético als gewenste tegenstander in de eerste ronde van de knock-outfase. Atalanta Bergamo en opmerkelijk genoeg ook Real Madrid kregen de voorkeur om het in het nieuwe jaar op te mogen nemen tegen de club van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum.
Het wordt de derde keer dat Liverpool en Atlético elkaar in Europees verband treffen. In het seizoen 2008-2009 speelden beide teams tegen elkaar in de groepsfase van de Champions League en werd het twee keer 1-1. Een seizoen later was het een halve finale in de Europa League, gewonnen door de Spanjaarden.
Eerste keer Napoli-Barcelona
Dortmund treft met Paris Saint-Germain de club waar oud-trainer Thomas Tuchel op de bank zit. De Duitser werd in 2017 in Dortmund ontslagen en opgevolgd door Peter Bosz. In de groepsfase van de Europa League speelden beide clubs al eens tegen elkaar. In het seizoen 2010-2011 werd het twee keer gelijk.
Real Madrid en Manchester City speelden in april 2016 om een plaats in de finale van het belangrijkste Europese clubtoernooi. Het duel werd door een eigen doelpunt van de Braziliaan Fernando beslist in Spaans voordeel. Napoli en Barcelona, de club van Lionel Messi en Frenkie de Jong, troffen elkaar nog nooit in een Europese competitie.
Stuntploeg Atalanta
Bij stuntploeg Atalanta nemen Hans Hateboer en Marten de Roon het op tegen Valencia met landgenoot Jasper Cillessen onder de lat. Chelsea, de andere overlever uit de groep waarin Ajax derde werd, neemt het op tegen Bayern München. Olympique Lyon, dat aanvoerder Memphis Depay lang zal moeten missen, lootte het Juventus van Cristiano Ronaldo en Matthijs de Ligt. Tottenham Hotspur treft het Duitse RB Leipzig.
De heenwedstrijden worden gespeeld op 18, 19, 25 en 26 februari, de returns zijn op 10, 11, 17 en 18 maart. Alle duels beginnen om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
48 minuten geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
2 uur geledenSINSHEIM (ANP) - Bayern München is zonder te spelen officieus kampioen van Duitsland geworden. De koploper zag nummer 2 Borussia Dortmund met 2-1 verliezen bij Hoffenheim. Bayern kan zondag thuis tegen VfB Stuttgart de titel vastleggen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
23 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geleden