Liverpool-trainer Klopp lovend over Gakpo na mindere periode
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo speelt dit seizoen bij FC Liverpool af en toe op het middenveld. Het is niet de favoriete positie van de ex-PSV'er, die bezig is aan een wisselvallig seizoen. Trainer Jürgen Klopp nam het een dag voor de competitiewedstrijd tegen Luton Town op voor Gakpo. "Dat Cody het soms moeilijk heeft gehad is meer mijn schuld", zei de Duitser schuldbewust.
Klopp ging, zo valt te lezen op de website van de Engelse club, in op de prestaties van de Oranje-international die zaterdag als invaller met een doelpunt en een assist bijdroeg aan de 4-1-zege bij Brentford. "Kan Cody voor ons op het middenveld spelen? Ja, dat kan hij. Is het nu zijn positie? Ik zou zeggen van niet. Aanvallend kan hij die rol zeker aan, maar verdedigend moet hij dingen doen die hij niet gewend was. Dat kostte hem een beetje vertrouwen."
De Duitse coach, die aan het einde van het seizoen afscheid neemt van Liverpool, moest door blessures geplaagd Gakpo in zijn ongewone rol laten voetballen. "Als het niet nodig is, zullen we hem niet op het middenveld gebruiken. We weten allemaal hoe goed hij is. Van Cody gaat altijd dreiging uit: in de lucht en over de grond. Hij heeft een goede dribbel, kan een bal vasthouden en heeft een neusje voor de juiste plaats. Het zijn kwaliteiten die we goed kunnen gebruiken."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles gewonnen. De Zwollenaren wonnen in eigen huis met 4-1 van de club uit Deventer. Thijs Oosting scoorde twee keer tegen het elftal waar zijn vader Joseph Oosting de coach is.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea-doelman Emiliano Martínez heeft zaterdag in het Premier League-duel met Everton (0-2) een gebroken kaak opgelopen, meldt zijn club zondag. Dat gebeurde in de tweede helft van de gewonnen uitwedstrijd bij een botsing met Everton-verdediger Jarrad Branthwaite. De 34-jarige Argentijn werd acht minuten behandeld op het veld en vervolgens weggedragen op een brancard.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
18 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
19 uur geleden