Liverpool-trainer Klopp lovend over Gakpo na mindere periode
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo speelt dit seizoen bij FC Liverpool af en toe op het middenveld. Het is niet de favoriete positie van de ex-PSV'er, die bezig is aan een wisselvallig seizoen. Trainer Jürgen Klopp nam het een dag voor de competitiewedstrijd tegen Luton Town op voor Gakpo. "Dat Cody het soms moeilijk heeft gehad is meer mijn schuld", zei de Duitser schuldbewust.
Klopp ging, zo valt te lezen op de website van de Engelse club, in op de prestaties van de Oranje-international die zaterdag als invaller met een doelpunt en een assist bijdroeg aan de 4-1-zege bij Brentford. "Kan Cody voor ons op het middenveld spelen? Ja, dat kan hij. Is het nu zijn positie? Ik zou zeggen van niet. Aanvallend kan hij die rol zeker aan, maar verdedigend moet hij dingen doen die hij niet gewend was. Dat kostte hem een beetje vertrouwen."
De Duitse coach, die aan het einde van het seizoen afscheid neemt van Liverpool, moest door blessures geplaagd Gakpo in zijn ongewone rol laten voetballen. "Als het niet nodig is, zullen we hem niet op het middenveld gebruiken. We weten allemaal hoe goed hij is. Van Cody gaat altijd dreiging uit: in de lucht en over de grond. Hij heeft een goede dribbel, kan een bal vasthouden en heeft een neusje voor de juiste plaats. Het zijn kwaliteiten die we goed kunnen gebruiken."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni Infantino.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - De Portugese bondscoach Jorge Jesus is woensdag niet ingegaan op vragen over het conflict tussen hemzelf en Cristiano Ronaldo. Dat schrijven Portugese media, waaronder de Diario de Noticias. "Ik heb zijn bericht gelezen en nu ga ik doen wat ik elke dag doe", zei Jesus bij het verlaten van zijn huis tegen verslaggevers. "Ik ga naar de bond om te werken, om na te denken over het elftal."
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Pedro heeft zijn afscheid aangekondigd na een profcarrière van meer dan twintig jaar. De 39-jarige Pedro maakte deel uit van de Spaanse ploeg die in 2010 in Zuid-Afrika wereldkampioen werd door Oranje in de finale te verslaan. Hij veroverde ook de Europese titel met Spanje in 2012.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbaltrainer Mikel Arteta heeft bijgetekend bij Arsenal. De Spanjaard is akkoord met een verbeterd contract tot medio 2030, meldt de club uit Londen op zijn website.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal staat nog altijd negende op de FIFA-wereldranglijst. Dat blijkt uit de woensdag gepubliceerde ranking. Wel is Oranje na de eerste vier wedstrijden onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández dichter bij nummer 8 België gekomen, waar Mark van Bommel sinds kort bondscoach is.
8 uur geleden