Liverpool speelt Atalanta helemaal zoek
ATALANTA (ANP) - Liverpool is al vrijwel zeker van de volgende fase van de Champions League. De winnaar van het toernooi in 2019 versloeg in de groepsfase ook Atalanta Bergamo, dat in eigen stadion geen schijn van kans had (0-5). Liverpool won eerder van Ajax en Midtjylland.
Diogo Jota opende de score voor Liverpool. De Portugese man in vorm, in de spits in plaats van Roberto Firmino, deed dat na voorbereidend werk van Trent Alexander-Arnold. Even later maakte hij ook nummer twee. Nu kwam de pass van Joe Gomez.
Meteen na de hervatting liep de met Georginio Wijnaldum spelende Engelse kampioen verder uit. Mohamed Salah werd door Curtis Jones de diepte in gestuurd, passeerde Hans Hateboer en liet doelman Marco Sportiello kansloos. Vervolgens was het Sadio Mané die de Italiaanse keeper kansloos liet met een fraaie boogbal, na een pass Salah.
Daarna was het weer de beurt aan Jota, die vorig seizoen nog bij Wolverhampton speelde. Hij voltooide zijn hattrick na een pass van Mané. Het was zijn vierde treffer alweer in de Champions League voor zijn nieuwe club. In de slotfase verving trainer Jürgen Klopp hem voor Firmino.
Marten de Roon ontbrak bij Atalanta wegens een blessure, Hans Hateboer speelde wel. Sam Lammers viel 10 minuten voor tijd in. Virgil van Dijk, onlangs geopereerd, was bij de tegenstander niet van de partij.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
14 uur geleden