Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool-selectie steunt protesten in VS

Liverpool-selectie steunt protesten in VS

LIVERPOOL (ANP) - Met een post op Twitter hebben de voetballers van FC Liverpool steun betuigd aan de protesten in de Verenigde Staten die een reactie zijn op de dood van de 46-jarige zwarte man George Floyd. Die overleed door hardhandig optreden van een witte agent bij zijn arrestatie. De foto, waarop de spelers van Liverpool met een knie op de grond zittend poseren, kreeg als titel mee 'Eenheid is kracht' en de hashtag #BlackLivesMatter.

De houding is overgenomen van Colin Kaepernick, een beroemde speler in het American Football die vier jaar geleden op die manier protesteerde tegen de manier waarop zwarte Amerikanen soms onderdrukt worden. Kaepernick knielde destijds bij het Amerikaanse volkslied.

De dood van Floyd, die een week geleden in Minneapolis na hardhandig politieoptreden is overleden, heeft tot grote protesten geleid in met name de Verenigde Staten. In sommige gevallen liep dat uit op plunderingen. Tal van prominenten uit bijvoorbeeld de sport en de showbizz hebben zich uitgesproken tegen de ongelijke behandeling van zwarte mensen door de Amerikaanse politie.

Formule 1-vedette Lewis Hamilton deed dat op Instagram: "Ik sta niet achter de mensen die plunderen en gebouwen in brand steken, maar achter degenen die vreedzaam protesteren. Er kan geen vrede zijn tot onze zogenaamde leiders voor verandering zorgen", schreef de Brit. In Duitsland maakten doelpuntenmakers in het voetbal afgelopen weekeinde al een statement. Jadon Sancho en Achraf Hakimi, beiden van Borussia Dortmund, met een ondershirt met de tekst: Justice for George Floyd. Marcus Thuram (Borussia Mönchengladbach) leende het 'knielgebaar' van Kaepernick na zijn doelpunt.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

29 minuten geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

2 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

2 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

2 uur geleden
Feyenoord verliest bij Twente, maar blijft tweede in Eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.

3 uur geleden
Grim vindt dat Ajax 'heel slecht speelde' bij PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.

4 uur geleden
Ajax profiteert met 0-0 bij PEC Zwolle nauwelijks van verlies NEC

ZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.

5 uur geleden