Liverpool-selectie steunt protesten in VS
LIVERPOOL (ANP) - Met een post op Twitter hebben de voetballers van FC Liverpool steun betuigd aan de protesten in de Verenigde Staten die een reactie zijn op de dood van de 46-jarige zwarte man George Floyd. Die overleed door hardhandig optreden van een witte agent bij zijn arrestatie. De foto, waarop de spelers van Liverpool met een knie op de grond zittend poseren, kreeg als titel mee 'Eenheid is kracht' en de hashtag #BlackLivesMatter.
De houding is overgenomen van Colin Kaepernick, een beroemde speler in het American Football die vier jaar geleden op die manier protesteerde tegen de manier waarop zwarte Amerikanen soms onderdrukt worden. Kaepernick knielde destijds bij het Amerikaanse volkslied.
De dood van Floyd, die een week geleden in Minneapolis na hardhandig politieoptreden is overleden, heeft tot grote protesten geleid in met name de Verenigde Staten. In sommige gevallen liep dat uit op plunderingen. Tal van prominenten uit bijvoorbeeld de sport en de showbizz hebben zich uitgesproken tegen de ongelijke behandeling van zwarte mensen door de Amerikaanse politie.
Formule 1-vedette Lewis Hamilton deed dat op Instagram: "Ik sta niet achter de mensen die plunderen en gebouwen in brand steken, maar achter degenen die vreedzaam protesteren. Er kan geen vrede zijn tot onze zogenaamde leiders voor verandering zorgen", schreef de Brit. In Duitsland maakten doelpuntenmakers in het voetbal afgelopen weekeinde al een statement. Jadon Sancho en Achraf Hakimi, beiden van Borussia Dortmund, met een ondershirt met de tekst: Justice for George Floyd. Marcus Thuram (Borussia Mönchengladbach) leende het 'knielgebaar' van Kaepernick na zijn doelpunt.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
16 minuten geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
42 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
3 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.
10 uur geleden