Liverpool schuttert tegen Arsenal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de thuiswedstrijd tegen Liverpool geprofiteerd van een mindere avond bij de landskampioen. De subtopper in de Premier League zegevierde met 2-1 en doet daardoor nog mee om Europees voetbal. Voor Liverpool, met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in het basisteam, was het de derde nederlaag in deze competitie.
Uit een ragfijne aanval opende Sadio Mané de score voor Liverpool in de twintigste minuut. Na ruim een half uur kwam Arsenal op gelijke hoogte door een treffer van Alexandre Lacazette, die een zeldzaam foutje bij Van Dijk afstrafte. Daarna schutterde doelman Alisson Becker eveneens, waardoor Reiss Nelson de thuisclub vlak voor de rust op voorsprong kon brengen.
Liverpool kon in de tweede helft de schade niet meer repareren. Mo Salah en Mané lieten grote kansen liggen op de gelijkmaker. Wijnaldum ging in de 83e minuut naar de kant.
Arsenal is als nummer 9 nog niet uitgeschakeld in de strijd om een Europees ticket. De 'Gunners' kunnen ook via de FA Cup nog deelname afdwingen aan de Europa League. In de halve finales speelt Arsenal zaterdag in Londen tegen Manchester City.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.
1 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.
2 uur geledenTIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Mexicaanse bondscoach Javier Aguirre is niet onder de indruk van het feit dat het land zich voor het eerst sinds 2002 heeft verzekerd van groepswinst op een WK voetbal. "Dat is een leuk weetje, net als 24 jaar geleden. Maar waar het om gaat, is het eindresultaat", zei Aguirre na de 1-0-zege op Zuid-Korea in Guadalajara.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Oranje-internationals Crysencio Summerville, Memphis Depay en Micky van de Ven kunnen zich zaterdag tijdens het tweede WK-duel met Zweden geen kaart permitteren. Als ze toch worden bestraft in het Houston Stadium, zijn ze geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Tunesië.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal jaagt zaterdag, met koning Willem-Alexander en koningin Máxima op de tribune, tegen Zweden op de eerste zege op het WK. Bondscoach Ronald Koeman was redelijk tevreden over zijn basisploeg van het eerste duel met Japan (2-2). Het zou goed kunnen dat Oranje met dezelfde elf spelers als zondag aan de aftrap verschijnt in het Houston Stadium.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Bondscoach Vincenzo Montella van Turkije baalt van de kritiek die zijn ploeg na het verloren eerste duel op het WK met Australië (2-0) van de media heeft gekregen. "Dat stelt me erg teleur", zei hij. "Dit team heeft de afgelopen drie jaar geweldige resultaten behaald. Ik denk dat we na de eerste wedstrijd wat meer respect verdienen, ook al hadden we het beter kunnen doen", zei de Italiaan op zijn 52e verjaardag tijdens een persconferentie in Santa Clara.
10 uur geleden