Liverpool schuttert tegen Arsenal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de thuiswedstrijd tegen Liverpool geprofiteerd van een mindere avond bij de landskampioen. De subtopper in de Premier League zegevierde met 2-1 en doet daardoor nog mee om Europees voetbal. Voor Liverpool, met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in het basisteam, was het de derde nederlaag in deze competitie.
Uit een ragfijne aanval opende Sadio Mané de score voor Liverpool in de twintigste minuut. Na ruim een half uur kwam Arsenal op gelijke hoogte door een treffer van Alexandre Lacazette, die een zeldzaam foutje bij Van Dijk afstrafte. Daarna schutterde doelman Alisson Becker eveneens, waardoor Reiss Nelson de thuisclub vlak voor de rust op voorsprong kon brengen.
Liverpool kon in de tweede helft de schade niet meer repareren. Mo Salah en Mané lieten grote kansen liggen op de gelijkmaker. Wijnaldum ging in de 83e minuut naar de kant.
Arsenal is als nummer 9 nog niet uitgeschakeld in de strijd om een Europees ticket. De 'Gunners' kunnen ook via de FA Cup nog deelname afdwingen aan de Europa League. In de halve finales speelt Arsenal zaterdag in Londen tegen Manchester City.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
1 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
8 uur geleden