Liverpool schakelt Arsenal uit in FA Cup
LONDEN (ANP) - Liverpool staat in de vierde ronde van de FA Cup. De ploeg van trainer Jürgen Klopp won zonder aanvoerder Virgil van Dijk en topscorer Mohamed Salah van Arsenal (0-2) in het Emirates Stadium in Londen.
Van Dijk is ziek en Salah wil Egypte de komende maand aan de winst van de Afrika Cup helpen. Arsenal overrompelde Liverpool in de openingsfase van de wedstrijd. Maar Martin Ødegaard raakte de lat en Reiss Nelson en Kai Havertz misten in kansrijke positie. Vlak voor rust was Liverpool dicht bij de openingstreffer. Maar ook aanvoerder Trent Alexander-Arnold schoot op de lat.
Cody Gakpo had een basisplaats bij Liverpool. Zijn ploeggenoot Ryan Gravenberch mocht na een uur invallen. Liverpool werd in de tweede helft steeds gevaarlijker. Doelman Aaron Ramsdale van Arsenal redde spectaculair op een inzet van Luis Díaz en hij ontsnapte toen Diogo Jota de lat raakte. Even later was hij kansloos toen zijn ploeggenoot Jakub Kiwior in eigen doel trof. Luis Díaz bepaalde in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Wereldvoetbalbond FIFA houdt vol dat de bezoekerscijfers bij het WK kloppen, ondanks beelden van lege stoeltjes tijdens de tweede wedstrijd van het WK tussen Zuid-Korea en Tsjechië in Mexico afgelopen donderdag.
32 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/RTR) - Het Engelse voetbalelftal is slachtoffer geworden van diefstal. Bij het team is materiaal voor de trainingen gestolen uit een transportbus.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP/RTR) - De overtuigende zege van de Verenigde Staten op Paraguay (4-1) is volgens bondscoach Mauricio Pochettino van de VS het resultaat van teamprestatie, meer dan van de klasse van individuele spelers.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
6 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
8 uur geleden