Liverpool ruim langs Wolves mede dankzij treffer Wijnaldum
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich in de Premier League niet laten verrassen door middenmoter Wolverhampton Wanderers. De ploeg van coach Jürgen Klopp zegevierde in de thuiswedstrijd, voor 2000 toeschouwers, met 4-0. Namens de titelhouder brachten Mohamed Salah, Georginio Wijnaldum, Joel Matip en Nelson Semedo (eigen doel) de treffers op hun naam. Liverpool heeft nu weer evenveel punten als koploper Tottenham Hotspur, dat met 2-0 won van Arsenal.
Salah opende de score in de 24e minuut. De Egyptenaar strafte een fout bij aanvoerder Conor Coady koelbloedig af. De verdediger van Wolverhampton dacht vlak voor de rust een strafschop mee te krijgen na een charge van Sadio Mané. De arbiter besloot op advies van de VAR de beelden langs de kant nog eens te bekijken op de monitor en herriep daarna zijn beslissing. Van een overtreding op Coady bleek geen sprake.
In de 58e minuut bracht Wijnaldum de stand op 2-0 met een fraaie uithaal van buiten het strafschopgebied. Het was zijn eerste goal in deze competitie. Door treffers van Matip en Semedo in het laatste half uur liep de score verder op. Bij de Wolves bleef Ki-Jana Hoever op de bank.
Liverpool sluit woensdag de groepsfase in de Champions League af met een uitwedstrijd tegen FC Midtjylland. De Engelse ploeg is in poule D al zeker van kwalificatie en van de eindzege. De Deense club is uitgeschakeld op Europees niveau. In dezelfde groep strijden Ajax en Atalanta in Amsterdam om het tweede ticket voor de achtste finales in de Champions League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
20 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
22 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
22 uur geleden