Liverpool pakt wereldtitel voetbal voor clubs
DOHA (ANP) - Liverpool is zaterdag wereldkampioen voetbal voor clubs geworden. De 'Reds' van coach Jürgen Klopp, vorig seizoen al winnaar van de Champions League, pakten de titel in Doha door in de finale de Braziliaanse club Flamengo te verslaan, 1-0.
De beslissing viel pas in de verlenging. Roberto Firmino scoorde in de 99e minuut, na voorbereidende acties van Sadio Mané en aanvoerder Jordan Henderson. De Braziliaan had in de halve finale tegen Monterrey uit Mexico ook al het winnende doelpunt gemaakt (2-1).
In tegenstelling tot in het duel met Monterrey stelde Klopp nu wel zijn sterkste spelers op. Firmino, Mané en Trent Alexander-Arnold speelden van het begin, waar ze enkele dagen eerder in Qatar pas in de slotfase bij 1-1 hun opwachting maakten. Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum waren in dat duel niet fit genoeg om te spelen. Van Dijk was er nu wel bij, Wijnaldum bleef (evenals zijn landgenoten Ki-Jana Hoever en Sepp van den Berg) op de bank.
Penalty
Liverpool, koploper van de Premier League, begon goed aan het slotstuk in Doha. Mané, Firmino en Mohamed Salah kregen al in de openingsfase kansen. Daarna herstelde Flamengo zich. De Brazilianen kregen mogelijkheden via Gabriel Barbosa en Bruno Henrique, die echter op doelman Alisson strandden.
In de laatste minuut van de officiële speeltijd kende Abdulrahman Al-Jassim Liverpool een strafschop toe, na een vermeende overtreding van Rafinha op Mané. Na het bekijken van de videobeelden kwam de arbiter uit Qatar op zijn beslissing terug.
Unicum en blessure
Liverpool is de eerste Engelse club die in een seizoen de drie grote internationale prijzen wint, de Super Cup, de Champions League en de wereldbeker.
Alex Oxlade-Chamberlain viel uit bij Liverpool. De club vreest voor een zware blessure.
Meer uit Voetbal
DALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
3 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
13 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
1 dag geleden