Liverpool ontsnapt in blessuretijd bij Palace en pakt koppositie
LONDEN (ANP) - Liverpool is het gelukt om de koppositie in de Premier League te pakken. De ploeg, waar Ryan Gravenberch en Virgil van Dijk in de basis stonden, won nipt met 2-1 op bezoek bij Crystal Palace.
Na een tam begin brak de wedstrijd na ongeveer een half uur spelen los. Van Dijk legde een tegenstander neer in het eigen strafschopgebied, maar na een check door de VAR werd het uiteindelijk geen strafschop vanwege een eerdere overtreding. Na dat moment kregen beide ploegen nog wat kleine kansen, maar tot een doelpunt leidde dat niet.
Tien minuten na rust ging de bal wel op de stip voor Crystal Palace. Jarell Quansah maakte een overtreding, waarna Jean-Philippe Mateta van 11 meter raak schoot. Na een rode kaart voor Palace-aanvaller Jordan Ayew pakte Liverpool, waar Cody Gakpo nog inviel, het initiatief terug. Dat resulteerde in de gelijkmaker. Mohamed Salah schoot de 1-1 binnen. Pas in blessuretijd was het invaller Harvey Elliott die het duel besliste.
Door de overwinning staat Liverpool in ieder geval voor even eerste met 1 punt meer dan Arsenal, dat tweede staat. De Londenaren spelen later zaterdag nog tegen de nummer 3 van de ranglijst, Aston Villa. Manchester City, dat vierde staat, komt zondag in actie.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
33 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
1 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
18 uur geleden