Liverpool ontsnapt in blessuretijd bij Palace en pakt koppositie
LONDEN (ANP) - Liverpool is het gelukt om de koppositie in de Premier League te pakken. De ploeg, waar Ryan Gravenberch en Virgil van Dijk in de basis stonden, won nipt met 2-1 op bezoek bij Crystal Palace.
Na een tam begin brak de wedstrijd na ongeveer een half uur spelen los. Van Dijk legde een tegenstander neer in het eigen strafschopgebied, maar na een check door de VAR werd het uiteindelijk geen strafschop vanwege een eerdere overtreding. Na dat moment kregen beide ploegen nog wat kleine kansen, maar tot een doelpunt leidde dat niet.
Tien minuten na rust ging de bal wel op de stip voor Crystal Palace. Jarell Quansah maakte een overtreding, waarna Jean-Philippe Mateta van 11 meter raak schoot. Na een rode kaart voor Palace-aanvaller Jordan Ayew pakte Liverpool, waar Cody Gakpo nog inviel, het initiatief terug. Dat resulteerde in de gelijkmaker. Mohamed Salah schoot de 1-1 binnen. Pas in blessuretijd was het invaller Harvey Elliott die het duel besliste.
Door de overwinning staat Liverpool in ieder geval voor even eerste met 1 punt meer dan Arsenal, dat tweede staat. De Londenaren spelen later zaterdag nog tegen de nummer 3 van de ranglijst, Aston Villa. Manchester City, dat vierde staat, komt zondag in actie.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
37 minuten geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
39 minuten geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
7 uur geleden