Liverpool ondanks verloren finale toch gehuldigd in de stad
PARIJS (ANP) - Hoewel Liverpool zaterdagavond in Parijs de finale van de Champions League verloor, worden Virgil van Dijk en de andere voetballers van de Engelse club zondag toch gehuldigd in de stad. Trainer Jürgen Klopp riep de supporters op om, ondanks de teleurstelling, zijn spelers toe te juichen tijdens een parade door de stad.
"Zelfs als niemand op deze wereld begrijpt waarom we zo'n parade hebben, gaan we het toch doen", zei Klopp. "Ik hoop dat iedereen die in de gelegenheid is naar Liverpool komt om met elkaar een fantastisch seizoen te vieren. Het is niet geëindigd zoals we wilden, maar zo zijn de feiten."
De 'Reds' wonnen de League Cup en de FA Cup. De ploeg van Klopp greep in de Premier League net naast de titel. Manchester City had na 38 wedstrijden 1 punt meer. In de finale van de Champions League lukte het Liverpool maar niet om de uitblinkende doelman Thibaut Courtois van Real Madrid te passeren. De Spaanse kampioen pakte de winst dankzij een doelpunt van Vinícius Júnior (1-0).
'Buitengewoon goed seizoen'
"Ik denk dat Real Madrid één schot op doel heeft gehad. En dat was de goal", zei Klopp. "Mijn jongens hebben een buitengewoon goed seizoen gespeeld. De twee competities die we niet konden winnen, hebben we met het kleinst mogelijke verschil verloren: 1 punt, 1-0. Ik hoop dat de jongens zich na een nachtje slapen realiseren wat voor speciaals ze dit seizoen hebben gedaan." Van Dijk moet zich maandag al weer in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal voor de voorbereiding op de komende vier interlands van Oranje.
Real Madrid viert zondagavond op het Plaza de Cibeles in de Spaanse hoofdstad dat het voor de veertiende keer kampioen van Europa is geworden.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
17 minuten geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
18 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
16 uur geleden