Liverpool ondanks verloren finale toch gehuldigd in de stad
PARIJS (ANP) - Hoewel Liverpool zaterdagavond in Parijs de finale van de Champions League verloor, worden Virgil van Dijk en de andere voetballers van de Engelse club zondag toch gehuldigd in de stad. Trainer Jürgen Klopp riep de supporters op om, ondanks de teleurstelling, zijn spelers toe te juichen tijdens een parade door de stad.
"Zelfs als niemand op deze wereld begrijpt waarom we zo'n parade hebben, gaan we het toch doen", zei Klopp. "Ik hoop dat iedereen die in de gelegenheid is naar Liverpool komt om met elkaar een fantastisch seizoen te vieren. Het is niet geëindigd zoals we wilden, maar zo zijn de feiten."
De 'Reds' wonnen de League Cup en de FA Cup. De ploeg van Klopp greep in de Premier League net naast de titel. Manchester City had na 38 wedstrijden 1 punt meer. In de finale van de Champions League lukte het Liverpool maar niet om de uitblinkende doelman Thibaut Courtois van Real Madrid te passeren. De Spaanse kampioen pakte de winst dankzij een doelpunt van Vinícius Júnior (1-0).
'Buitengewoon goed seizoen'
"Ik denk dat Real Madrid één schot op doel heeft gehad. En dat was de goal", zei Klopp. "Mijn jongens hebben een buitengewoon goed seizoen gespeeld. De twee competities die we niet konden winnen, hebben we met het kleinst mogelijke verschil verloren: 1 punt, 1-0. Ik hoop dat de jongens zich na een nachtje slapen realiseren wat voor speciaals ze dit seizoen hebben gedaan." Van Dijk moet zich maandag al weer in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal voor de voorbereiding op de komende vier interlands van Oranje.
Real Madrid viert zondagavond op het Plaza de Cibeles in de Spaanse hoofdstad dat het voor de veertiende keer kampioen van Europa is geworden.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
17 uur geleden