
Liverpool ondanks verloren finale toch gehuldigd in de stad
PARIJS (ANP) - Hoewel Liverpool zaterdagavond in Parijs de finale van de Champions League verloor, worden Virgil van Dijk en de andere voetballers van de Engelse club zondag toch gehuldigd in de stad. Trainer Jürgen Klopp riep de supporters op om, ondanks de teleurstelling, zijn spelers toe te juichen tijdens een parade door de stad.
"Zelfs als niemand op deze wereld begrijpt waarom we zo'n parade hebben, gaan we het toch doen", zei Klopp. "Ik hoop dat iedereen die in de gelegenheid is naar Liverpool komt om met elkaar een fantastisch seizoen te vieren. Het is niet geëindigd zoals we wilden, maar zo zijn de feiten."
De 'Reds' wonnen de League Cup en de FA Cup. De ploeg van Klopp greep in de Premier League net naast de titel. Manchester City had na 38 wedstrijden 1 punt meer. In de finale van de Champions League lukte het Liverpool maar niet om de uitblinkende doelman Thibaut Courtois van Real Madrid te passeren. De Spaanse kampioen pakte de winst dankzij een doelpunt van Vinícius Júnior (1-0).
'Buitengewoon goed seizoen'
"Ik denk dat Real Madrid één schot op doel heeft gehad. En dat was de goal", zei Klopp. "Mijn jongens hebben een buitengewoon goed seizoen gespeeld. De twee competities die we niet konden winnen, hebben we met het kleinst mogelijke verschil verloren: 1 punt, 1-0. Ik hoop dat de jongens zich na een nachtje slapen realiseren wat voor speciaals ze dit seizoen hebben gedaan." Van Dijk moet zich maandag al weer in Zeist melden bij bondscoach Louis van Gaal voor de voorbereiding op de komende vier interlands van Oranje.
Real Madrid viert zondagavond op het Plaza de Cibeles in de Spaanse hoofdstad dat het voor de veertiende keer kampioen van Europa is geworden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
11 uur geleden