Liverpool niet langs Luton, doelpunt Nederlander Chong
LUTON (ANP) - Luton Town en Liverpool hebben elkaar dankzij twee opmerkelijke doelpuntenmakers in evenwicht gehouden: 1-1. De 23-jarige Nederlander Tahith Chong hielp Luton aan een voorsprong met zijn eerste treffer in de Premier League, waarna Luis Díaz diep in de blessuretijd de gelijkmaker maakte. De ouders van de Colombiaan werden vorige week ontvoerd en zijn vader is nog altijd niet terecht.
Liverpool klimt met het punt voorbij Arsenal naar de derde plaats. De ploeg van Jürgen Klopp heeft 24 punten, 3 punten minder dan koploper Manchester City. Tottenham Hotspur heeft 26 punten, maar komt maandag nog in actie tegen Chelsea.
Waar de ogen vooraf gericht waren op Díaz, die zelf had gekozen om weer aan te sluiten bij de selectie, ging de meeste aandacht na de aftrap uit naar Darwin Núñez. De Liverpool-aanvaller kreeg vijf kansen in de eerste 25 minuten, waarbij hij een keer de lat raakte. Op aangeven van Ryan Gravenberch schoot Diogo Jota vervolgens tegen Luton-keeper Thomas Kaminski aan.
Aan de andere kant van het veld zorgde Chiedozie Ogbene voor de nodige problemen. Na goed werk van de snelle aanvaller moest Liverpool-keeper Alisson een schot van Carlton Morris onschadelijk maken. De doelman was in de 80e minuut echter kansloos bij de 1-0 van invaller Chong. Vlak na de treffer viel Díaz in bij Liverpool en de Colombiaan tekende in de 5e minuut van de blessuretijd voor de 1-1.
Bij Liverpool stond Virgil van Dijk in de basis, Cody Gakpo viel in de 67e minuut in.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal samen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino de beker van het wereldkampioenschap voetbal uitreiken aan de winnaar van het toernooi. Dat heeft de voorzitter van de wereldvoetbalbond dinsdag bevestigd. Op 19 juli zal de winnaar van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gekroond worden in het New York New Jersey Stadium.
27 minuten geledenBOSTON (ANP) - De moeder van de Franse bondscoach Didier Deschamps is overleden. Dat heeft de Franse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. Deschamps zal de uitvaart in Frankrijk bijwonen en mist daardoor de derde groepswedstrijd van Frankrijk tegen Noorwegen. Assistent-trainer Guy Stéphan neemt de taken van Deschamps waar tijdens zijn afwezigheid.
28 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Portugal heeft zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal met 5-0 gewonnen van Oezbekistan. Een hoofdrol was weggelegd voor Cristiano Ronaldo met twee doelpunten. Nuno Mendes en Rafael Leão scoorden een keer en er was een eigen doelpunt van Oezbekistan.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Tijjani Reijnders ziet het Nederlands elftal groeien op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Het gevoel is goed na Zweden", doelt hij op de ruime winst (5-1) in het tweede duel van Oranje op de grootste mondiale eindronde met 48 deelnemers en 104 wedstrijden. "Er zijn voldoende dingen die beter kunnen. Daar praten we over en hebben we net op getraind."
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het grootste wereldkampioenschap ooit zorgt er ook voor dat spelers en oud-spelers uit de Eredivisie een grotere rol spelen. De 48 deelnemende landen selecteerden gezamenlijk 33 spelers uit de hoogste voetbalcompetitie uit Nederland en daarnaast vele internationals met een verleden bij clubs uit Nederland.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo (41) heeft als eerste voetballer ooit op zes verschillende wereldkampioenschappen gescoord. Dat deed de Portugees door dinsdag in de zesde minuut 1-0 te maken in het tweede groepsduel van zijn land met Oezbekistan op het WK in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal mag langer in de VS verblijven rond de derde groepswedstrijd op het WK. Dat meldt de Amerikaanse nieuwszender NBC News op basis van een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
3 uur geleden