Liverpool naar finale FA Cup met winst op Manchester City
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk kan het seizoen met Liverpool nog steeds afsluiten met vier prijzen. De aanvoerder van het Nederlands elftal versloeg met zijn ploeg Manchester City in de halve finales van de FA Cup met 3-2. Chelsea of Crystal Palace is op 14 mei de tegenstander in de eindstrijd.
Liverpool won dit seizoen al de League Cup en stuit op Villarreal in de halve finales van de Champions League. De club staat tweede in de Premier League met een achterstand van 1 punt op City. Sadio Mané scoorde tweemaal voor Liverpool. Ibrahima Konaté maakte de openingstreffer van de winnende ploeg. Jack Grealish scoorde in de openingsfase van de tweede helft bij een achterstand van 3-0 voor City. Bernardo Silva maakte de wedstrijd met een doelpunt in blessuretijd nog even spannend.
Trainer Pep Guardiola koos niet voor zijn sterkste elftal. Onder anderen Kevin De Bruyne, Rúben Dias, Ilkay Gündogan en Riyad Mahrez maakten geen deel uit van de basisformatie van City. Doelman Ederson zat ook op de bank. Hij zag zijn vervanger Zack Steffen in de fout gaan bij de 2-0 van Mané. Van Dijk speelde het hele duel voor Liverpool. Nathan Aké stond de hele wedstrijd voor City op het veld van een volgepakt Wembley.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
10 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
15 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
18 uur geleden