Liverpool naar finale FA Cup met winst op Manchester City
LONDEN (ANP) - Virgil van Dijk kan het seizoen met Liverpool nog steeds afsluiten met vier prijzen. De aanvoerder van het Nederlands elftal versloeg met zijn ploeg Manchester City in de halve finales van de FA Cup met 3-2. Chelsea of Crystal Palace is op 14 mei de tegenstander in de eindstrijd.
Liverpool won dit seizoen al de League Cup en stuit op Villarreal in de halve finales van de Champions League. De club staat tweede in de Premier League met een achterstand van 1 punt op City. Sadio Mané scoorde tweemaal voor Liverpool. Ibrahima Konaté maakte de openingstreffer van de winnende ploeg. Jack Grealish scoorde in de openingsfase van de tweede helft bij een achterstand van 3-0 voor City. Bernardo Silva maakte de wedstrijd met een doelpunt in blessuretijd nog even spannend.
Trainer Pep Guardiola koos niet voor zijn sterkste elftal. Onder anderen Kevin De Bruyne, Rúben Dias, Ilkay Gündogan en Riyad Mahrez maakten geen deel uit van de basisformatie van City. Doelman Ederson zat ook op de bank. Hij zag zijn vervanger Zack Steffen in de fout gaan bij de 2-0 van Mané. Van Dijk speelde het hele duel voor Liverpool. Nathan Aké stond de hele wedstrijd voor City op het veld van een volgepakt Wembley.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
11 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
14 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
16 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
18 uur geleden