Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL
VILLARREAL (ANP) - Liverpool staat na drie jaar weer in de finale van de Champions League. Villarreal bracht de zesvoudig winnaar dinsdag in de eerste helft aan het wankelen, maar Liverpool maakte een achterstand van 2-0 na rust meer dan goed: 2-3. Liverpool had vorige week de thuiswedstrijd in de halve finale al met 2-0 gewonnen.
Liverpool neemt het zaterdag 28 mei in de eindstrijd op tegen Manchester City of Real Madrid. Manchester verdedigt woensdag een voorsprong van 4-3 uit het eerste duel. Liverpool won de Champions League in 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 en 2019. Drie jaar terug was Liverpool in de finale met 2-0 te sterk voor Tottenham Hotspur.
Bijna niemand gaf Villarreal dinsdag nog kans. Liverpool was in de thuiswedstrijd veel te sterk voor de huidige nummer 7 uit Spanje. Dit keer waren de rollen echter helemaal omgedraaid. Villarreal speelde in een hoog tempo en Liverpool werd over het hele veld afgejaagd. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had daar geen antwoord op.
3e minuut
Villarreal, dat speelde zonder de geblesseerde Oranje-international Arnaut Danjuma Groeneveld, opende al in de 3e minuut de score. Na een voorzet vanaf rechts van Étienne Capoue kwam de Senegalese aanvaller Boulaye Dia net voor aanvoerder Virgil van Dijk bij de bal: 1-0.
Die vroege treffer bracht de hoop helemaal terug bij Villarreal, zowel op het veld als bij de mensen op de tribune. Daniel Parejo schoot de bal in de 12e minuut maar net naast. Het offensief van Villarreal hield aan en de thuisploeg dacht tegen het einde van de eerste helft een strafschop te krijgen toen de Argentijn Giovani Lo Celso tegen doelman Alisson opliep. Scheidsrechter Danny Makkelie oordeelde dat van een overtreding van de doelman geen sprake was.
Villarreal maakte de 2-0 toch nog voor rust. Francis Coquelin kopte in de 41e minuut raak. Opnieuw was de assist van Capoue.
62e minuut
Klopp slachtofferde in de rust Diogo Jota voor Luis Díaz. Liverpool nam de wedstrijd in handen en Villarreal moest achteruit. Fabinho schoot de bal in de 62e minuut onder keeper Gerónimo Rulli door in het doel: 2-1. Vijf minuten later kopte Díaz al de gelijkmaker binnen (2-2).
Villarreal wist zich niet meer op te richten en zag Sadio Mané de tweestrijd in de 74e minuut met de 2-3 definitief beslissen. Capoue kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest met rood vertrekken.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
8 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
9 uur geleden