Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL

Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL

VILLARREAL (ANP) - Liverpool staat na drie jaar weer in de finale van de Champions League. Villarreal bracht de zesvoudig winnaar dinsdag in de eerste helft aan het wankelen, maar Liverpool maakte een achterstand van 2-0 na rust meer dan goed: 2-3. Liverpool had vorige week de thuiswedstrijd in de halve finale al met 2-0 gewonnen.

Liverpool neemt het zaterdag 28 mei in de eindstrijd op tegen Manchester City of Real Madrid. Manchester verdedigt woensdag een voorsprong van 4-3 uit het eerste duel. Liverpool won de Champions League in 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 en 2019. Drie jaar terug was Liverpool in de finale met 2-0 te sterk voor Tottenham Hotspur.

Bijna niemand gaf Villarreal dinsdag nog kans. Liverpool was in de thuiswedstrijd veel te sterk voor de huidige nummer 7 uit Spanje. Dit keer waren de rollen echter helemaal omgedraaid. Villarreal speelde in een hoog tempo en Liverpool werd over het hele veld afgejaagd. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had daar geen antwoord op.

3e minuut

Villarreal, dat speelde zonder de geblesseerde Oranje-international Arnaut Danjuma Groeneveld, opende al in de 3e minuut de score. Na een voorzet vanaf rechts van Étienne Capoue kwam de Senegalese aanvaller Boulaye Dia net voor aanvoerder Virgil van Dijk bij de bal: 1-0.

Die vroege treffer bracht de hoop helemaal terug bij Villarreal, zowel op het veld als bij de mensen op de tribune. Daniel Parejo schoot de bal in de 12e minuut maar net naast. Het offensief van Villarreal hield aan en de thuisploeg dacht tegen het einde van de eerste helft een strafschop te krijgen toen de Argentijn Giovani Lo Celso tegen doelman Alisson opliep. Scheidsrechter Danny Makkelie oordeelde dat van een overtreding van de doelman geen sprake was.

Villarreal maakte de 2-0 toch nog voor rust. Francis Coquelin kopte in de 41e minuut raak. Opnieuw was de assist van Capoue.

62e minuut

Klopp slachtofferde in de rust Diogo Jota voor Luis Díaz. Liverpool nam de wedstrijd in handen en Villarreal moest achteruit. Fabinho schoot de bal in de 62e minuut onder keeper Gerónimo Rulli door in het doel: 2-1. Vijf minuten later kopte Díaz al de gelijkmaker binnen (2-2).

Villarreal wist zich niet meer op te richten en zag Sadio Mané de tweestrijd in de 74e minuut met de 2-3 definitief beslissen. Capoue kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest met rood vertrekken.

Meer uit Voetbal

Real klopt Atlético en treft opnieuw Barcelona in finale Supercup

JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain wint Franse Supercup voor vierde keer op rij

KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.

8 uur geleden
Brazilië en Frankrijk kiezen met oog op WK voor oefenduels in VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.

10 uur geleden
Heracles huurt Zweedse middenvelder Ahlstrand van St. Pauli

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.

11 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus bij geplaagd Tottenham drie maanden aan de kant

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.

12 uur geleden
PSV neemt Belgisch recordinternational over van Leicester City

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.

13 uur geleden
Mourinho verplicht spelers Benfica op trainingscomplex te blijven

LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.

14 uur geleden