Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL

Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL

VILLARREAL (ANP) - Liverpool staat na drie jaar weer in de finale van de Champions League. Villarreal bracht de zesvoudig winnaar dinsdag in de eerste helft aan het wankelen, maar Liverpool maakte een achterstand van 2-0 na rust meer dan goed: 2-3. Liverpool had vorige week de thuiswedstrijd in de halve finale al met 2-0 gewonnen.

Liverpool neemt het zaterdag 28 mei in de eindstrijd op tegen Manchester City of Real Madrid. Manchester verdedigt woensdag een voorsprong van 4-3 uit het eerste duel. Liverpool won de Champions League in 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 en 2019. Drie jaar terug was Liverpool in de finale met 2-0 te sterk voor Tottenham Hotspur.

Bijna niemand gaf Villarreal dinsdag nog kans. Liverpool was in de thuiswedstrijd veel te sterk voor de huidige nummer 7 uit Spanje. Dit keer waren de rollen echter helemaal omgedraaid. Villarreal speelde in een hoog tempo en Liverpool werd over het hele veld afgejaagd. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had daar geen antwoord op.

3e minuut

Villarreal, dat speelde zonder de geblesseerde Oranje-international Arnaut Danjuma Groeneveld, opende al in de 3e minuut de score. Na een voorzet vanaf rechts van Étienne Capoue kwam de Senegalese aanvaller Boulaye Dia net voor aanvoerder Virgil van Dijk bij de bal: 1-0.

Die vroege treffer bracht de hoop helemaal terug bij Villarreal, zowel op het veld als bij de mensen op de tribune. Daniel Parejo schoot de bal in de 12e minuut maar net naast. Het offensief van Villarreal hield aan en de thuisploeg dacht tegen het einde van de eerste helft een strafschop te krijgen toen de Argentijn Giovani Lo Celso tegen doelman Alisson opliep. Scheidsrechter Danny Makkelie oordeelde dat van een overtreding van de doelman geen sprake was.

Villarreal maakte de 2-0 toch nog voor rust. Francis Coquelin kopte in de 41e minuut raak. Opnieuw was de assist van Capoue.

62e minuut

Klopp slachtofferde in de rust Diogo Jota voor Luis Díaz. Liverpool nam de wedstrijd in handen en Villarreal moest achteruit. Fabinho schoot de bal in de 62e minuut onder keeper Gerónimo Rulli door in het doel: 2-1. Vijf minuten later kopte Díaz al de gelijkmaker binnen (2-2).

Villarreal wist zich niet meer op te richten en zag Sadio Mané de tweestrijd in de 74e minuut met de 2-3 definitief beslissen. Capoue kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest met rood vertrekken.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

10 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

10 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

10 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

12 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

12 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

12 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

14 uur geleden