Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL

Liverpool na zwakke eerste helft alsnog naar finale CL

VILLARREAL (ANP) - Liverpool staat na drie jaar weer in de finale van de Champions League. Villarreal bracht de zesvoudig winnaar dinsdag in de eerste helft aan het wankelen, maar Liverpool maakte een achterstand van 2-0 na rust meer dan goed: 2-3. Liverpool had vorige week de thuiswedstrijd in de halve finale al met 2-0 gewonnen.

Liverpool neemt het zaterdag 28 mei in de eindstrijd op tegen Manchester City of Real Madrid. Manchester verdedigt woensdag een voorsprong van 4-3 uit het eerste duel. Liverpool won de Champions League in 1977, 1978, 1981, 1984, 2005 en 2019. Drie jaar terug was Liverpool in de finale met 2-0 te sterk voor Tottenham Hotspur.

Bijna niemand gaf Villarreal dinsdag nog kans. Liverpool was in de thuiswedstrijd veel te sterk voor de huidige nummer 7 uit Spanje. Dit keer waren de rollen echter helemaal omgedraaid. Villarreal speelde in een hoog tempo en Liverpool werd over het hele veld afgejaagd. Het elftal van trainer Jürgen Klopp had daar geen antwoord op.

3e minuut

Villarreal, dat speelde zonder de geblesseerde Oranje-international Arnaut Danjuma Groeneveld, opende al in de 3e minuut de score. Na een voorzet vanaf rechts van Étienne Capoue kwam de Senegalese aanvaller Boulaye Dia net voor aanvoerder Virgil van Dijk bij de bal: 1-0.

Die vroege treffer bracht de hoop helemaal terug bij Villarreal, zowel op het veld als bij de mensen op de tribune. Daniel Parejo schoot de bal in de 12e minuut maar net naast. Het offensief van Villarreal hield aan en de thuisploeg dacht tegen het einde van de eerste helft een strafschop te krijgen toen de Argentijn Giovani Lo Celso tegen doelman Alisson opliep. Scheidsrechter Danny Makkelie oordeelde dat van een overtreding van de doelman geen sprake was.

Villarreal maakte de 2-0 toch nog voor rust. Francis Coquelin kopte in de 41e minuut raak. Opnieuw was de assist van Capoue.

62e minuut

Klopp slachtofferde in de rust Diogo Jota voor Luis Díaz. Liverpool nam de wedstrijd in handen en Villarreal moest achteruit. Fabinho schoot de bal in de 62e minuut onder keeper Gerónimo Rulli door in het doel: 2-1. Vijf minuten later kopte Díaz al de gelijkmaker binnen (2-2).

Villarreal wist zich niet meer op te richten en zag Sadio Mané de tweestrijd in de 74e minuut met de 2-3 definitief beslissen. Capoue kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest met rood vertrekken.

Meer uit Voetbal

Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

26 minuten geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

32 minuten geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

46 minuten geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

1 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

1 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

1 uur geleden
Feyenoord klopt Sturm Graz en houdt kleine kans op tussenronde

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.

1 uur geleden