Liverpool na rust langs tiental Chelsea dankzij treffers Mané
LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de eerste echte test in het nieuwe seizoen in de Premier League redelijk goed doorstaan. De titelhouder was met 2-0 te sterk voor het ambitieuze Chelsea, dat deze zomer veel geld in de selectie investeerde. Sadio Mané kwam kort na de rust in Londen twee keer tot scoren. In de 75e minuut miste Jorginho namens Chelsea een strafschop.
Liverpool, met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in het basisteam, profiteerde in de tweede helft van een numerieke meerderheid. De Deense verdediger Andreas Christensen kreeg op slag van rust bij Chelsea de rode kaart, na interventie van de VAR, wegens het neerleggen van de doorgebroken Mané. Aanwinst Kai Havertz moest daarna in de voorhoede van de thuisclub plaatsmaken voor verdediger Fikayo Tomori.
Doelman Kepa Arrizabalaga maakte bij Chelsea opnieuw een onzekere indruk. De Spaanse keeper lijkt als eerste keus bij de Londenaren zijn langste tijd te hebben gehad. In de 54e minuut leverde hij de bal zomaar in, waarna Mané simpel zijn tweede treffer kon produceren. Vier minuten eerder had de Senegalese spits de score geopend met een kopbal uit een fraaie aanval.
Strafschop
De Spanjaard Thiago Alcantara, die afgelopen vrijdag van Bayern München overkwam, viel bij Liverpool na de rust in voor Jordan Henderson. De nieuwkomer veroorzaakte een kwartier voor tijd een strafschop, die door de Braziliaanse doelman Alisson onschadelijk werd gemaakt.
Chelsea trad aan zonder onder anderen Hakim Ziyech, Thiago Silva, Christian Pulisic en Ben Chilwell. Het viertal was nog niet speelklaar.
Liverpool heeft evenals Everton, Arsenal en Crystal Palace zes punten na twee duels. Chelsea bleef op drie punten staan.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel punten laten liggen tegen Sassuolo. Het duel in San Siro eindigde in 2-2. Daardoor komt Milan op 31 punten, evenveel als Napoli, dat op bezoek gaat bij Udinese. Internazionale, derde met 30 punten, speelt nog een uitwedstrijd tegen Genoa.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta is op eigen veld hard onderuitgegaan tegen sc Heerenveen. De Friezen wonnen in Rotterdam met 3-0 en passeren daarmee Sparta op de ranglijst van de Eredivisie.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ayase Ueda begint met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De Japanse spits was afgelopen donderdag onvoldoende fit om aan het verloren uitduel met het Roemeense FCSB (4-3) te beginnen. De topscorer van de Eredivisie was ziek geweest en kwam daardoor als invaller in het veld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die nog geblesseerd is.
1 uur geledenVALENCIA (ANP/RTR) - Het Spaanse competitieduel tussen Levante en Villarreal gaat zondag niet door. Aan de Spaanse oostkust wordt noodweer verwacht, waarna de Spaanse voetbalbond RFEF besloot de wedstrijd in Valencia af te gelasten. Villarreal is de nummer 3 in La Liga, Levante staat laatste.
1 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
14 uur geleden