Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liverpool na rust langs tiental Chelsea dankzij treffers Mané

Liverpool na rust langs tiental Chelsea dankzij treffers Mané

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de eerste echte test in het nieuwe seizoen in de Premier League redelijk goed doorstaan. De titelhouder was met 2-0 te sterk voor het ambitieuze Chelsea, dat deze zomer veel geld in de selectie investeerde. Sadio Mané kwam kort na de rust in Londen twee keer tot scoren. In de 75e minuut miste Jorginho namens Chelsea een strafschop.

Liverpool, met Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum in het basisteam, profiteerde in de tweede helft van een numerieke meerderheid. De Deense verdediger Andreas Christensen kreeg op slag van rust bij Chelsea de rode kaart, na interventie van de VAR, wegens het neerleggen van de doorgebroken Mané. Aanwinst Kai Havertz moest daarna in de voorhoede van de thuisclub plaatsmaken voor verdediger Fikayo Tomori.

Doelman Kepa Arrizabalaga maakte bij Chelsea opnieuw een onzekere indruk. De Spaanse keeper lijkt als eerste keus bij de Londenaren zijn langste tijd te hebben gehad. In de 54e minuut leverde hij de bal zomaar in, waarna Mané simpel zijn tweede treffer kon produceren. Vier minuten eerder had de Senegalese spits de score geopend met een kopbal uit een fraaie aanval.

Strafschop

De Spanjaard Thiago Alcantara, die afgelopen vrijdag van Bayern München overkwam, viel bij Liverpool na de rust in voor Jordan Henderson. De nieuwkomer veroorzaakte een kwartier voor tijd een strafschop, die door de Braziliaanse doelman Alisson onschadelijk werd gemaakt.

Chelsea trad aan zonder onder anderen Hakim Ziyech, Thiago Silva, Christian Pulisic en Ben Chilwell. Het viertal was nog niet speelklaar.

Liverpool heeft evenals Everton, Arsenal en Crystal Palace zes punten na twee duels. Chelsea bleef op drie punten staan.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië met vijf geboren Rotterdammers gelijk tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.

46 minuten geleden
Kaapverdië met drie in Nederland geboren spelers tegen Uruguay

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.

3 uur geleden
België blijft op WK steken op doelpuntloos gelijkspel tegen Iran

INGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

3 uur geleden
Spanje herstelt zich op WK met overtuigende zege op Saudi-Arabië

ATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.

6 uur geleden
Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.

8 uur geleden
Timber hervat na hersenschudding training bij Oranje

KANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.

9 uur geleden
Ajax neemt afscheid van trainer García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.

9 uur geleden