Liverpool na drie nederlagen op rij in Europa wel succesvol
BOEDAPEST (ANP) - Liverpool is het winnen nog niet verleerd. De Engelse landskampioen was dinsdag in de achtste finales van de Champions League te sterk voor RB Leipzig: 0-2. Het betekende voor Liverpool de eerste zege in februari, waarin in de Premier League achtereenvolgens werd verloren van Brighton & Hove Albion (0-1), Manchester City (1-4) en Leicester City (3-1).
De wedstrijd werd gespeeld in Boedapest, waar naar uit was geweken vanwege reisbeperkingen rond het coronavirus. Dani Olmo was in de beginfase met een kopbal dichtbij de openingstreffer, maar hij raakte de paal.
Mohamed Salah zorgde na een klein kwartier voor het eerste gevaar van Liverpool. Doelman Peter Gulacsi redde en niet veel later kopte Sadio Mané over. Ook Andy Robertson was nog in de buurt van een doelpunt.
Alleen scoorde Gerrard meer dan Salah
In de tweede helft waren de aanvallers van Liverpool wel trefzeker, al kregen ze hulp van Leipzig. Nadat eerst Alisson Becker knap redde op een inzet van Christopher Nkunku, opende Salah in de 53e minuut de score. In de 58e minuut zorgde Sané voor de 0-2. Ook daar ging een verdedigingsfout aan vooraf.
Salah heeft nu in Europese wedstrijden 24 keer gescoord voor Liverpool. Alleen Steven Gerrard (41 maal) trof vaker doel voor de Engelse topclub.
Georginio Wijnaldum deed dinsdag de gehele wedstrijd mee bij Liverpool, dat in de eigen competitie is afgezakt naar de zesde plek. Leipzig, waar Justin Kluivert op de reservebank bleef, staat momenteel op de tweede plaats in Duitsland.
De return is over drie weken.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
4 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
4 uur geledenNYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
11 uur geleden