Liverpool met moeite naar halve finale FA Cup tegen City
NOTTINGHAM (ANP) - Liverpool heeft met wat moeite de halve finales van de FA Cup bereikt. In het uitduel met het op het tweede niveau uitkomende Nottingham Forest scoorde de ploeg van trainer Jürgen Klopp pas in de 78e minuut: 0-1. In de volgende ronde wacht halverwege april op Wembley de topper tegen Manchester City voor een plek in de finale.
In de Premier League strijden City en Liverpool samen om de titel. De club uit Manchester staat nog 1 punt voor, maar dankzij de goede vorm is Liverpool de afgelopen periode dichterbij gekomen. Nottingham staat negende in het Championship, maar wist de kwartfinale van het bekertoernooi toch nog lang spannend te houden.
De Portugese aanvaller Diogo Jota besliste de wedstrijd met nog ruim 10 minuten te spelen door een voorzet van verdediger Kostas Tsimikas in het doel te tikken. Zo was de 25-jarige Griek, die vier jaar geleden een seizoen bij Willem II speelde, belangrijk voor Liverpool. Verdediger Virgil van Dijk speelde daar de hele wedstrijd.
De andere halve finale gaat tussen Chelsea en Crystal Palace.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
10 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
10 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
15 uur geleden