Liverpool mede dankzij goal invaller Gakpo langs Sheffield United
LIVERPOOL (ANP) - Koploper Liverpool heeft in de Premier League met de nodige moeite van Sheffield United, dat laatste staat, gewonnen. Het werd 3-1 op Anfield, waar invaller Cody Gakpo vlak voor tijd met een kopbal de eindstand bepaalde. Gakpo tekende na een afgemeten voorzet van de Schot Andrew Robertson voor zijn zesde doelpunt van het seizoen in de Premier League.
Alexis Mac Allister had Liverpool een kwartier daarvoor op fraaie wijze op 2-1 gezet. De Argentijn kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied voor zijn voeten en haalde verwoestend uit. De Kroatische keeper Ivo Grbic was volledig kansloos.
Liverpool was na een kwartier op zeer fortuinlijke wijze op voorsprong gekomen. Doelman Grbic blunderde door de bal tegen de inlopende Darwin Núñez aan te schieten. Via de opspringende Uruguayaan verdween de bal in het doel. Ook bij de gelijkmaker van Sheffield United kwam geluk kijken. De Nederlander Gustavo Hamer kopte richting de goal en via Liverpool-speler Conor Bradley ging de bal erin.
Bij Liverpool viel Gakpo in de 73e minuut in, voor de Hongaar Dominik Szoboszlai. Ryan Gravenberch had een basisplaats, maar hij werd na een uur - kort na de gelijkmaker - naar de kant gehaald.
Liverpool heeft nu weer 2 punten meer dan Arsenal: 70 om 68. Manchester City volgt met 67 punten. Er zijn nog acht duels te spelen in de Premier League.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
7 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
9 uur geleden