Liverpool mede dankzij goal invaller Gakpo langs Sheffield United
LIVERPOOL (ANP) - Koploper Liverpool heeft in de Premier League met de nodige moeite van Sheffield United, dat laatste staat, gewonnen. Het werd 3-1 op Anfield, waar invaller Cody Gakpo vlak voor tijd met een kopbal de eindstand bepaalde. Gakpo tekende na een afgemeten voorzet van de Schot Andrew Robertson voor zijn zesde doelpunt van het seizoen in de Premier League.
Alexis Mac Allister had Liverpool een kwartier daarvoor op fraaie wijze op 2-1 gezet. De Argentijn kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied voor zijn voeten en haalde verwoestend uit. De Kroatische keeper Ivo Grbic was volledig kansloos.
Liverpool was na een kwartier op zeer fortuinlijke wijze op voorsprong gekomen. Doelman Grbic blunderde door de bal tegen de inlopende Darwin Núñez aan te schieten. Via de opspringende Uruguayaan verdween de bal in het doel. Ook bij de gelijkmaker van Sheffield United kwam geluk kijken. De Nederlander Gustavo Hamer kopte richting de goal en via Liverpool-speler Conor Bradley ging de bal erin.
Bij Liverpool viel Gakpo in de 73e minuut in, voor de Hongaar Dominik Szoboszlai. Ryan Gravenberch had een basisplaats, maar hij werd na een uur - kort na de gelijkmaker - naar de kant gehaald.
Liverpool heeft nu weer 2 punten meer dan Arsenal: 70 om 68. Manchester City volgt met 67 punten. Er zijn nog acht duels te spelen in de Premier League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
4 uur geleden