Liverpool mede dankzij goal invaller Gakpo langs Sheffield United
LIVERPOOL (ANP) - Koploper Liverpool heeft in de Premier League met de nodige moeite van Sheffield United, dat laatste staat, gewonnen. Het werd 3-1 op Anfield, waar invaller Cody Gakpo vlak voor tijd met een kopbal de eindstand bepaalde. Gakpo tekende na een afgemeten voorzet van de Schot Andrew Robertson voor zijn zesde doelpunt van het seizoen in de Premier League.
Alexis Mac Allister had Liverpool een kwartier daarvoor op fraaie wijze op 2-1 gezet. De Argentijn kreeg de bal op de rand van het zestienmetergebied voor zijn voeten en haalde verwoestend uit. De Kroatische keeper Ivo Grbic was volledig kansloos.
Liverpool was na een kwartier op zeer fortuinlijke wijze op voorsprong gekomen. Doelman Grbic blunderde door de bal tegen de inlopende Darwin Núñez aan te schieten. Via de opspringende Uruguayaan verdween de bal in het doel. Ook bij de gelijkmaker van Sheffield United kwam geluk kijken. De Nederlander Gustavo Hamer kopte richting de goal en via Liverpool-speler Conor Bradley ging de bal erin.
Bij Liverpool viel Gakpo in de 73e minuut in, voor de Hongaar Dominik Szoboszlai. Ryan Gravenberch had een basisplaats, maar hij werd na een uur - kort na de gelijkmaker - naar de kant gehaald.
Liverpool heeft nu weer 2 punten meer dan Arsenal: 70 om 68. Manchester City volgt met 67 punten. Er zijn nog acht duels te spelen in de Premier League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden