Liverpool maakt degradatie Leicester en Van Nistelrooij officieel
LEICESTER (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de Engelse landstitel na een moeizame overwinning bij Leicester City. Het duel tussen de Nederlandse trainers Arne Slot en Ruud van Nistelrooij eindigde in een 1-0-zege voor de koploper. Leicester is officieel gedegradeerd na de nederlaag.
Eerder op zondag won nummer 2 Arsenal met 4-0 bij Ipswich Town, waardoor Liverpool nog geen kampioen kon worden in Leicester. De ploeg van Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo heeft na 33 duels 79 punten, 13 punten meer dan Arsenal.
Topscorer Mohamed Salah van Liverpool en Leicester-middenvelder Onyinye Ndidi raakten in de eerste tien minuten de paal. De bezoekers waren daarna via onder anderen Salah en Gakpo dicht bij een doelpunt, terwijl een treffer van Leicester werd afgekeurd. Een kwartier voor tijd raakte Salah opnieuw de paal, waarna Diogo Jota op de lat schoot en Trent Alexander-Arnold de rebound binnenschoot.
Grotere kloof
Van Nistelrooij werd eind november aangesteld bij Leicester. Hij wist met de club slechts twee van zijn twintig competitieduels te winnen. "Ik ben erg teleurgesteld dat het nu definitief is", zei hij na de nederlaag bij BBC Radio 5 Live. "We bleven hopen en vechten, maar de laatste weken zagen we de kloof groter worden."
"Ik wacht op duidelijkheid van de club en hoe ze verder willen", zei Van Nistelrooij over zijn toekomst. "Het is mijn doel om de club te leiden. Ik moet afwachten hoe de club de zaken ziet."
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
5 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
12 uur geleden