Liverpool maakt degradatie Leicester en Van Nistelrooij officieel
LEICESTER (ANP) - Liverpool is weer een stap dichter bij de Engelse landstitel na een moeizame overwinning bij Leicester City. Het duel tussen de Nederlandse trainers Arne Slot en Ruud van Nistelrooij eindigde in een 1-0-zege voor de koploper. Leicester is officieel gedegradeerd na de nederlaag.
Eerder op zondag won nummer 2 Arsenal met 4-0 bij Ipswich Town, waardoor Liverpool nog geen kampioen kon worden in Leicester. De ploeg van Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo heeft na 33 duels 79 punten, 13 punten meer dan Arsenal.
Topscorer Mohamed Salah van Liverpool en Leicester-middenvelder Onyinye Ndidi raakten in de eerste tien minuten de paal. De bezoekers waren daarna via onder anderen Salah en Gakpo dicht bij een doelpunt, terwijl een treffer van Leicester werd afgekeurd. Een kwartier voor tijd raakte Salah opnieuw de paal, waarna Diogo Jota op de lat schoot en Trent Alexander-Arnold de rebound binnenschoot.
Grotere kloof
Van Nistelrooij werd eind november aangesteld bij Leicester. Hij wist met de club slechts twee van zijn twintig competitieduels te winnen. "Ik ben erg teleurgesteld dat het nu definitief is", zei hij na de nederlaag bij BBC Radio 5 Live. "We bleven hopen en vechten, maar de laatste weken zagen we de kloof groter worden."
"Ik wacht op duidelijkheid van de club en hoe ze verder willen", zei Van Nistelrooij over zijn toekomst. "Het is mijn doel om de club te leiden. Ik moet afwachten hoe de club de zaken ziet."
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
13 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
14 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
17 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
17 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
1 dag geleden