Liverpool koploper na zeldzame nederlaag Manchester City
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City heeft voor het eerst sinds 6 december 2023 een duel in de Premier League verloren. De ploeg van coach Pep Guardiola ging met 2-1 onderuit bij Bournemouth. Liverpool profiteerde door de koppositie over te nemen. De ploeg van Arne Slot won thuis van Brighton & Hove Albion: 2-1.
Bournemouth kwam al na twaalf minuten op voorsprong door een doelpunt van Antoine Semenyo. De Ghanees schoot uit de draai van dichtbij raak op aangeven van voormalig AZ-speler Milos Kerkez. De thuisploeg, met Justin Kluivert in de basis, kwam na ruim een uur op 2-0. Evanilson scoorde, opnieuw was de assist van Kerkez. Joško Gvardiol deed in de 82e minuut nog wat terug (2-1) maar een gelijkmaker bleef uit.
Voor Manchester City, met Nathan Aké, was het een slechte week. Woensdag verloor het al bij Tottenham voor de League Cup.
Liverpool keek tegen Brighton lang tegen een 1-0-achterstand aan, maar pakte de punten dankzij treffers van Cody Gakpo en Mo Salah. De ploeg van Slot heeft 25 punten uit tien duels, City heeft er 2 minder.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
13 uur geleden