Liverpool koploper na zeldzame nederlaag Manchester City
BOURNEMOUTH (ANP) - Manchester City heeft voor het eerst sinds 6 december 2023 een duel in de Premier League verloren. De ploeg van coach Pep Guardiola ging met 2-1 onderuit bij Bournemouth. Liverpool profiteerde door de koppositie over te nemen. De ploeg van Arne Slot won thuis van Brighton & Hove Albion: 2-1.
Bournemouth kwam al na twaalf minuten op voorsprong door een doelpunt van Antoine Semenyo. De Ghanees schoot uit de draai van dichtbij raak op aangeven van voormalig AZ-speler Milos Kerkez. De thuisploeg, met Justin Kluivert in de basis, kwam na ruim een uur op 2-0. Evanilson scoorde, opnieuw was de assist van Kerkez. Joško Gvardiol deed in de 82e minuut nog wat terug (2-1) maar een gelijkmaker bleef uit.
Voor Manchester City, met Nathan Aké, was het een slechte week. Woensdag verloor het al bij Tottenham voor de League Cup.
Liverpool keek tegen Brighton lang tegen een 1-0-achterstand aan, maar pakte de punten dankzij treffers van Cody Gakpo en Mo Salah. De ploeg van Slot heeft 25 punten uit tien duels, City heeft er 2 minder.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
6 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
8 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
22 uur geleden