Liverpool kiest met Gakpo en Van Dijk de aanval in Madrid
MADRID (ANP) - Liverpool speelt woensdagavond (21.00 uur) met aanvaller Cody Gakpo en verdediger Virgil van Dijk in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid. Beide Nederlandse internationals staan in de beginopstelling. Liverpool staat voor de zware taak een in eigen huis opgelopen achterstand van 5-2 goed te maken in het stadion van de Spaanse kampioen.
Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Darwin Nunez en Diogo Jota heeft Liverpool vier aanvallers opgesteld.
Eerder meldde Liverpool dat aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic niet kunnen meedoen in de Spaanse hoofdstad.
Doelpuntenjacht Klopp
Trainer Jürgen Klopp kondigde aan nog in een goed resultaat te geloven en op jacht te gaan naar veel doelpunten. "Hoe moeilijk het ook is, ik geloof dat het mogelijk is." Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar Real scoorde vervolgens liefst vijf keer. Vinícius Júnior en Karim Benzema waren beiden twee keer trefzeker.
Liverpool, de nummer 2 van vorig seizoen in de Premier League, heeft in eigen land geen kans meer op een hoofdprijs.
Finale vorig jaar
Real Madrid en Liverpool stond vorig seizoen tegenover elkaar in de finale in Parijs. De Spanjaarden wonnen destijds met 1-0.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
57 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
3 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
8 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
12 uur geleden