Liverpool kiest met Gakpo en Van Dijk de aanval in Madrid
MADRID (ANP) - Liverpool speelt woensdagavond (21.00 uur) met aanvaller Cody Gakpo en verdediger Virgil van Dijk in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid. Beide Nederlandse internationals staan in de beginopstelling. Liverpool staat voor de zware taak een in eigen huis opgelopen achterstand van 5-2 goed te maken in het stadion van de Spaanse kampioen.
Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Darwin Nunez en Diogo Jota heeft Liverpool vier aanvallers opgesteld.
Eerder meldde Liverpool dat aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic niet kunnen meedoen in de Spaanse hoofdstad.
Doelpuntenjacht Klopp
Trainer Jürgen Klopp kondigde aan nog in een goed resultaat te geloven en op jacht te gaan naar veel doelpunten. "Hoe moeilijk het ook is, ik geloof dat het mogelijk is." Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar Real scoorde vervolgens liefst vijf keer. Vinícius Júnior en Karim Benzema waren beiden twee keer trefzeker.
Liverpool, de nummer 2 van vorig seizoen in de Premier League, heeft in eigen land geen kans meer op een hoofdprijs.
Finale vorig jaar
Real Madrid en Liverpool stond vorig seizoen tegenover elkaar in de finale in Parijs. De Spanjaarden wonnen destijds met 1-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
6 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
8 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
9 uur geleden