Liverpool kiest met Gakpo en Van Dijk de aanval in Madrid
MADRID (ANP) - Liverpool speelt woensdagavond (21.00 uur) met aanvaller Cody Gakpo en verdediger Virgil van Dijk in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid. Beide Nederlandse internationals staan in de beginopstelling. Liverpool staat voor de zware taak een in eigen huis opgelopen achterstand van 5-2 goed te maken in het stadion van de Spaanse kampioen.
Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Darwin Nunez en Diogo Jota heeft Liverpool vier aanvallers opgesteld.
Eerder meldde Liverpool dat aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic niet kunnen meedoen in de Spaanse hoofdstad.
Doelpuntenjacht Klopp
Trainer Jürgen Klopp kondigde aan nog in een goed resultaat te geloven en op jacht te gaan naar veel doelpunten. "Hoe moeilijk het ook is, ik geloof dat het mogelijk is." Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar Real scoorde vervolgens liefst vijf keer. Vinícius Júnior en Karim Benzema waren beiden twee keer trefzeker.
Liverpool, de nummer 2 van vorig seizoen in de Premier League, heeft in eigen land geen kans meer op een hoofdprijs.
Finale vorig jaar
Real Madrid en Liverpool stond vorig seizoen tegenover elkaar in de finale in Parijs. De Spanjaarden wonnen destijds met 1-0.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
14 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
56 minuten geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
3 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
16 uur geleden