Liverpool kiest met Gakpo en Van Dijk de aanval in Madrid
MADRID (ANP) - Liverpool speelt woensdagavond (21.00 uur) met aanvaller Cody Gakpo en verdediger Virgil van Dijk in de achtste finales van de Champions League tegen Real Madrid. Beide Nederlandse internationals staan in de beginopstelling. Liverpool staat voor de zware taak een in eigen huis opgelopen achterstand van 5-2 goed te maken in het stadion van de Spaanse kampioen.
Met naast Gakpo ook Mohamed Salah, Darwin Nunez en Diogo Jota heeft Liverpool vier aanvallers opgesteld.
Eerder meldde Liverpool dat aanvoerder Jordan Henderson en talent Stefan Bajcetic niet kunnen meedoen in de Spaanse hoofdstad.
Doelpuntenjacht Klopp
Trainer Jürgen Klopp kondigde aan nog in een goed resultaat te geloven en op jacht te gaan naar veel doelpunten. "Hoe moeilijk het ook is, ik geloof dat het mogelijk is." Vorige maand kwam Liverpool op Anfield met 2-0 voor, maar Real scoorde vervolgens liefst vijf keer. Vinícius Júnior en Karim Benzema waren beiden twee keer trefzeker.
Liverpool, de nummer 2 van vorig seizoen in de Premier League, heeft in eigen land geen kans meer op een hoofdprijs.
Finale vorig jaar
Real Madrid en Liverpool stond vorig seizoen tegenover elkaar in de finale in Parijs. De Spanjaarden wonnen destijds met 1-0.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
10 uur geleden