Liverpool kent speeldata bij hervatting Premier League
LONDEN (ANP) - FC Liverpool hervat het seizoen in de Premier League op zondagavond 21 juni met een uitwedstrijd tegen stadgenoot Everton. Dat blijkt uit het speelschema voor de eerste drie speeldagen na de coronapauze, dat de Premier League vrijdag heeft geopenbaard. Reeds bekend was dat het seizoen op 17 juni wordt hervat met twee inhaalduels: Aston Villa - Sheffield United en Manchester City - Arsenal.
Mocht City bij de hervatting onderuitgaan, dan kan Liverpool vier dagen later de titel al binnenhalen. 24 juni is de volgende gelegenheid om het kampioenschap veilig te stellen voor de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum. Liverpool speelt dan thuis op Anfield tegen Crystal Palace. Donderdag 2 juli volgt een uitwedstrijd tegen Manchester City, de nummer 2 in Engeland, met een achterstand van liefst 25 punten. Zowel voor het duel met Everton als voor de wedstrijd tegen Manchester City staat de speelplek nog niet vast. Alle duels worden gespeeld zonder publiek.
Alle wedstrijden worden op verschillende tijden afgewerkt, zodat elk duel live op tv kan worden uitgezonden, een aantal zelfs op het open net van de BBC, Sky Pick of Amazon Prime Video. Na de eerste twee inhaalduels begint de eerstvolgende volledige speelronde op vrijdag 19 juni met onder meer Tottenham Hotspur - Manchester United.
"We zijn heel blij dat meer dan een derde van de nog te spelen wedstrijden voor iedereen te zien is in het Verenigd Koninkrijk", zei Richard Masters, topman van de Premier League, over de verruimde tv-coverage. "We weten dat voetbal zonder onze loyale fans in de stadions niet hetzelfde is, maar samen met onze tv- en radiopartners zijn we in staat ervoor te zorgen dat iedere fan zijn club live via tv of radio kan volgen."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
13 uur geleden