Liverpool kent speeldata bij hervatting Premier League
LONDEN (ANP) - FC Liverpool hervat het seizoen in de Premier League op zondagavond 21 juni met een uitwedstrijd tegen stadgenoot Everton. Dat blijkt uit het speelschema voor de eerste drie speeldagen na de coronapauze, dat de Premier League vrijdag heeft geopenbaard. Reeds bekend was dat het seizoen op 17 juni wordt hervat met twee inhaalduels: Aston Villa - Sheffield United en Manchester City - Arsenal.
Mocht City bij de hervatting onderuitgaan, dan kan Liverpool vier dagen later de titel al binnenhalen. 24 juni is de volgende gelegenheid om het kampioenschap veilig te stellen voor de ploeg van Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum. Liverpool speelt dan thuis op Anfield tegen Crystal Palace. Donderdag 2 juli volgt een uitwedstrijd tegen Manchester City, de nummer 2 in Engeland, met een achterstand van liefst 25 punten. Zowel voor het duel met Everton als voor de wedstrijd tegen Manchester City staat de speelplek nog niet vast. Alle duels worden gespeeld zonder publiek.
Alle wedstrijden worden op verschillende tijden afgewerkt, zodat elk duel live op tv kan worden uitgezonden, een aantal zelfs op het open net van de BBC, Sky Pick of Amazon Prime Video. Na de eerste twee inhaalduels begint de eerstvolgende volledige speelronde op vrijdag 19 juni met onder meer Tottenham Hotspur - Manchester United.
"We zijn heel blij dat meer dan een derde van de nog te spelen wedstrijden voor iedereen te zien is in het Verenigd Koninkrijk", zei Richard Masters, topman van de Premier League, over de verruimde tv-coverage. "We weten dat voetbal zonder onze loyale fans in de stadions niet hetzelfde is, maar samen met onze tv- en radiopartners zijn we in staat ervoor te zorgen dat iedere fan zijn club live via tv of radio kan volgen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
3 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
4 uur geleden