Liverpool kan in Champions League wel winnen
BOEDAPEST (ANP) - Na een desastreuze serie nederlagen in de Premier League heeft Liverpool in de Champions League wel gewonnen. De formatie van coach Jürgen Klopp bereikte de kwartfinale door Leipzig te verslaan. In de 'thuiswedstrijd' in uitwijkplaats Boedapest werd de nummer 2 van Duitsland met 2-0 teruggewezen.
Liverpool controleerde het tweede duel grotendeels, maar miste aanvankelijk legio kansen. Pas in het tweede deel van de tweede helft sloegen Mohamed Salah en Sadio Mané alsnog toe voor de club die het toernooi in 2019 won. Het eerste duel, vanwege de coronamaatregelen ook al in de Hongaarse hoofdstad, had de Engelse kampioen eveneens met 2-0 gewonnen. Ook toen scoorden Salah en Mané.
De relatieve zekerheid van de in het eerste duel opgebouwde voorsprong én de slechte resultaten van de laatste weken maanden Liverpool niet tot voorzichtigheid. Klopp stuurde zijn mannen naar voren. Dat leidde meteen al tot meerdere kansen, aan beide kanten.
Wijnaldum
Georginio Wijnaldum leidde de eerste mogelijkheid voor de Engelse kampioen in, maar hij kon via Thiago de geheel vrijstaande Salah net niet bereiken. Een kopbal van Diogo Jota werd gekeerd door doelman Péter Gulácsi, de Hongaar die ooit nog even bij Liverpool onder de lat stond. Jota schoot voor bijna open doel ook nog in het zijnet.
Aan de andere kant kregen de Duitsers de ruimte. Dat leidde tot gevaar, ook al omdat het bij het vooral achterin door blessures geteisterde Liverpool niet altijd potdicht zit. Zo had Dani Olmo kunnen scoren, maar nu greep keeper Alisson goed in.
Kansen
Ook na de hervatting was Liverpool wat meer in de aanval, wat leidde tot kansen voor Jota en Salah. In de 65e minuut echter, kort nadat Justin Kluivert was ingevallen bij de Duitsers, kopte Alexander Sørloth namens Leipzig op de lat.
Vervolgens liet Salah zien dat Liverpool toch nog kan scoren. De Egyptisch international rondde beheerst een aanval af, die was opgezet door Mané en Jota. Mané maakte vervolgens de 2-0, na een voorzet van de ingevallen Divock Origi.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.
1 uur geledenBURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
8 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
1 dag geleden