Liverpool in tweede helft met ruime cijfers langs Southampton
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook de 25e wedstrijd van het seizoen in winst omgezet. Op Anfield werd Southampton, dat vijf van de laatste zeven competitieduels had gewonnen, met 4-0 verslagen. Voor Liverpool was het al de zestiende opeenvolgende overwinning in de Premier League.
Alle doelpunten werden pas in de tweede helft gemaakt. Kort na rust schoot Alex Oxlade-Chamberlain raak voor de 1-0, na een uur maakte Jordan Henderson de 2-0. Clubtopscorer Mohamed Salah bracht met een fraai stiftje de stand op 3-0, waarna hij in de 90e minuut nogmaals trefzeker was. Daarmee bracht hij zijn totaal op veertien goals.
Aan het eerste doelpunt ging een belangrijk moment vooraf; Southampton, dat zich in de eerste helft dapper had verweerd, claimde een penalty en uit de daaropvolgende uitbraak opende Liverpool de score.
Liverpool bracht het puntentotaal al op 73, 22 meer dan Manchester City. Zondag wacht City de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.
Andere wedstrijden
Nathan Aké droeg met een doelpunt bij aan een zege van Bournemouth op Aston Villa. Aké tikte vlak voor rust de 2-0 binnen en het werd uiteindelijk 2-1.
Everton boekte een zwaarbevochten overwinning in de uitwedstrijd tegen Watford: 2-3. Na 42 minuten stond het 2-0, maar nog voor rust had Yerry Mina de stand met twee doelpunten op 2-2 gebracht. Theo Walcott maakte in de laatste minuut het winnende doelpunt.
Everton, dat de Italiaanse trainer Carlo Ancelotti tijdens het seizoen aanstelde na een teleurstellende start, is nu de nummer 9 van de Premier League.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
13 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
19 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden