Liverpool in tweede helft met ruime cijfers langs Southampton
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook de 25e wedstrijd van het seizoen in winst omgezet. Op Anfield werd Southampton, dat vijf van de laatste zeven competitieduels had gewonnen, met 4-0 verslagen. Voor Liverpool was het al de zestiende opeenvolgende overwinning in de Premier League.
Alle doelpunten werden pas in de tweede helft gemaakt. Kort na rust schoot Alex Oxlade-Chamberlain raak voor de 1-0, na een uur maakte Jordan Henderson de 2-0. Clubtopscorer Mohamed Salah bracht met een fraai stiftje de stand op 3-0, waarna hij in de 90e minuut nogmaals trefzeker was. Daarmee bracht hij zijn totaal op veertien goals.
Aan het eerste doelpunt ging een belangrijk moment vooraf; Southampton, dat zich in de eerste helft dapper had verweerd, claimde een penalty en uit de daaropvolgende uitbraak opende Liverpool de score.
Liverpool bracht het puntentotaal al op 73, 22 meer dan Manchester City. Zondag wacht City de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur.
Andere wedstrijden
Nathan Aké droeg met een doelpunt bij aan een zege van Bournemouth op Aston Villa. Aké tikte vlak voor rust de 2-0 binnen en het werd uiteindelijk 2-1.
Everton boekte een zwaarbevochten overwinning in de uitwedstrijd tegen Watford: 2-3. Na 42 minuten stond het 2-0, maar nog voor rust had Yerry Mina de stand met twee doelpunten op 2-2 gebracht. Theo Walcott maakte in de laatste minuut het winnende doelpunt.
Everton, dat de Italiaanse trainer Carlo Ancelotti tijdens het seizoen aanstelde na een teleurstellende start, is nu de nummer 9 van de Premier League.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
46 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
2 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
16 uur geleden