Liverpool in slotfase langs Wolverhampton, doelpunt Gakpo
WOLVERHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft een moeizame 3-1-overwinning geboekt bij het laaggeklasseerde Wolverhampton Wanderers. De ploeg van trainer Jürgen Klopp maakte pas in de slotfase het verschil met twee treffers. Oranje-international Cody Gakpo had eerder voor het eerste doelpunt van Liverpool getekend.
Met de zege neemt Liverpool in ieder geval voor een paar uur de koppositie over van Manchester City. Liverpool heeft na vijf wedstrijden 13 punten, 1 punt meer dan City. De ploeg uit Manchester speelt zaterdagmiddag nog de uitwedstrijd bij West Ham United.
Klopp kon tegen Wolverhampton nog niet beschikken over de geschorste Virgil van Dijk en de geblesseerde Trent Alexander-Arnold. Zonder de ervaren verdedigers had de achterhoede het in de eerste helft bijzonder lastig met de thuisploeg.
Vier doelpunten
Wolverhampton, dat nog maar vier doelpunten had gemaakt in de eerste vier wedstrijden, opende de score in de 7e minuut. De gevaarlijke Portugees Pedro Neto sneed door de Liverpool-verdediging en vond Hwang Hee-chan bij de tweede paal, waarna de Koreaan de bal rustig binnenschoof, 1-0.
De Wolves kregen via Neto nog een aantal mogelijkheden, waarna Matheus Cunha een grote kans op de 2-0 verprutste. Gakpo was vlak voor rust nog dicht bij de gelijkmaker, maar hij raakte de bal niet goed. De Nederlander tekende tien minuten na rust wel voor de 1-1. Op aangeven van Mohamed Salah tikte hij de bal in het lege doel. Het was zijn laatste balcontact voordat hij werd gewisseld.
Met drie verse aanvallers kreeg Liverpool gedurende de tweede helft de overhand. Na een combinatie tussen invallers Luis Díaz en Darwin Núñez werd een inzet van de laatste nog net geblokt. Het was uiteindelijk Andrew Robertson die voor opluchting zorgde. Na opnieuw een pass van Salah schoot de aanvoerder vijf minuten voor tijd raak (1-2). Harvey Elliot schoot daarna via het been van Hugo Bueno nog de derde treffer binnen, 1-3. Ryan Gravenberch verving in de blessuretijd Salah.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
8 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
8 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
14 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
18 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
1 dag geleden