Liverpool in slotfase langs Wolverhampton, doelpunt Gakpo
WOLVERHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft een moeizame 3-1-overwinning geboekt bij het laaggeklasseerde Wolverhampton Wanderers. De ploeg van trainer Jürgen Klopp maakte pas in de slotfase het verschil met twee treffers. Oranje-international Cody Gakpo had eerder voor het eerste doelpunt van Liverpool getekend.
Met de zege neemt Liverpool in ieder geval voor een paar uur de koppositie over van Manchester City. Liverpool heeft na vijf wedstrijden 13 punten, 1 punt meer dan City. De ploeg uit Manchester speelt zaterdagmiddag nog de uitwedstrijd bij West Ham United.
Klopp kon tegen Wolverhampton nog niet beschikken over de geschorste Virgil van Dijk en de geblesseerde Trent Alexander-Arnold. Zonder de ervaren verdedigers had de achterhoede het in de eerste helft bijzonder lastig met de thuisploeg.
Vier doelpunten
Wolverhampton, dat nog maar vier doelpunten had gemaakt in de eerste vier wedstrijden, opende de score in de 7e minuut. De gevaarlijke Portugees Pedro Neto sneed door de Liverpool-verdediging en vond Hwang Hee-chan bij de tweede paal, waarna de Koreaan de bal rustig binnenschoof, 1-0.
De Wolves kregen via Neto nog een aantal mogelijkheden, waarna Matheus Cunha een grote kans op de 2-0 verprutste. Gakpo was vlak voor rust nog dicht bij de gelijkmaker, maar hij raakte de bal niet goed. De Nederlander tekende tien minuten na rust wel voor de 1-1. Op aangeven van Mohamed Salah tikte hij de bal in het lege doel. Het was zijn laatste balcontact voordat hij werd gewisseld.
Met drie verse aanvallers kreeg Liverpool gedurende de tweede helft de overhand. Na een combinatie tussen invallers Luis Díaz en Darwin Núñez werd een inzet van de laatste nog net geblokt. Het was uiteindelijk Andrew Robertson die voor opluchting zorgde. Na opnieuw een pass van Salah schoot de aanvoerder vijf minuten voor tijd raak (1-2). Harvey Elliot schoot daarna via het been van Hugo Bueno nog de derde treffer binnen, 1-3. Ryan Gravenberch verving in de blessuretijd Salah.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
12 uur geleden