Liverpool in slotfase langs Wolverhampton, doelpunt Gakpo
WOLVERHAMPTON (ANP) - Liverpool heeft een moeizame 3-1-overwinning geboekt bij het laaggeklasseerde Wolverhampton Wanderers. De ploeg van trainer Jürgen Klopp maakte pas in de slotfase het verschil met twee treffers. Oranje-international Cody Gakpo had eerder voor het eerste doelpunt van Liverpool getekend.
Met de zege neemt Liverpool in ieder geval voor een paar uur de koppositie over van Manchester City. Liverpool heeft na vijf wedstrijden 13 punten, 1 punt meer dan City. De ploeg uit Manchester speelt zaterdagmiddag nog de uitwedstrijd bij West Ham United.
Klopp kon tegen Wolverhampton nog niet beschikken over de geschorste Virgil van Dijk en de geblesseerde Trent Alexander-Arnold. Zonder de ervaren verdedigers had de achterhoede het in de eerste helft bijzonder lastig met de thuisploeg.
Vier doelpunten
Wolverhampton, dat nog maar vier doelpunten had gemaakt in de eerste vier wedstrijden, opende de score in de 7e minuut. De gevaarlijke Portugees Pedro Neto sneed door de Liverpool-verdediging en vond Hwang Hee-chan bij de tweede paal, waarna de Koreaan de bal rustig binnenschoof, 1-0.
De Wolves kregen via Neto nog een aantal mogelijkheden, waarna Matheus Cunha een grote kans op de 2-0 verprutste. Gakpo was vlak voor rust nog dicht bij de gelijkmaker, maar hij raakte de bal niet goed. De Nederlander tekende tien minuten na rust wel voor de 1-1. Op aangeven van Mohamed Salah tikte hij de bal in het lege doel. Het was zijn laatste balcontact voordat hij werd gewisseld.
Met drie verse aanvallers kreeg Liverpool gedurende de tweede helft de overhand. Na een combinatie tussen invallers Luis Díaz en Darwin Núñez werd een inzet van de laatste nog net geblokt. Het was uiteindelijk Andrew Robertson die voor opluchting zorgde. Na opnieuw een pass van Salah schoot de aanvoerder vijf minuten voor tijd raak (1-2). Harvey Elliot schoot daarna via het been van Hugo Bueno nog de derde treffer binnen, 1-3. Ryan Gravenberch verving in de blessuretijd Salah.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
1 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
8 uur geleden